یادداشت روز
بازگشت جاهلیت
تفکرات ظاغوتی یک انقلابی خسته
بازگشت جاهلیت
    تاریخ› سه شنبه 13 بهمن 1394

با دمیدن نور اسلام در ظلمت خانه عرب جاهلی، روشنایی چراغ هدایت به حدی بود که دیگر تیرگی رنگ ظلمت به چشم نمی آمد، اما آنچه سر منشا وقایع ناگوار پس از رحلت پیامبر صلوات الله علیه گردید، حرکت این تیرگی از ظاهر به باطن جامعه اسلامی و ظهور پدیده شوم نفاق بود. رفاه طلبی و اشرافی گری و دنیا طلبی شاید از مهم ترین علل تنهایی امیر المونین در وقایع پس از رحلت پیامبر و البته انحراف جامعه و ارزش های اسلامی و احیای ارزش های جاهلی بود.

دولت سقیفه
دم خروس دکترین سکولاریستی دولت
دولت سقیفه
    تاریخ› شنبه 10 بهمن 1394

پس ایشان(اهل سقیفه) گفتند که: بعد از آن که خداى تعالى، روح مطهّر رسول اللَّه صلى الله علیه و آله را به جوار کرامت خود بُرد، ما را هست که عمل کنیم به آنچه رأى‏ مردم‏ بر آن اجتماع کند بعد از رحلت آن حضرت و بعد از وصیّتى که به ما کرده (یعنى می‏توانیم براى خود، امامى غیر از امیر المؤمنین علیه السلام که حضرت پیغمبر صلى الله علیه و آله وصیّت به امامت او کرده، تعیین کنیم).و این معنى را از راه مخالفت خداى- عزَّ و جلَّ- و رسول او صلى الله علیه و آله اختیار کردند.(منهج الیقین،ص 329؛بخشی از نامه امام صادق علیه السلام به شیعیان)

روزی روزگاری استاد
در حاشیه دعواهای رسانه ای با شورای نگهبان
روزی روزگاری استاد
    تاریخ› شنبه 10 بهمن 1394

بزرگ اند، آنقدر بزرگ که نامشان را هم نمی توان برد. اولین بار که دیدمشان دم دمای سحر در زیر زمین یک خانه در قم بود. تقریبا 60 – 70 نفر آدم آنجا بودند و منتظر که حاج آقا برای ادای فریضه صبح تشریف بیاورند. ایشان استاد بود و پیر و مرشد آن جمع. حالا که به آن روزها فکر می کنم با خودم می گویم؛ لغزش بزرگ تر ها هم ظریف تر است و هم سهمگین تر...

نفوووووووذی
یکی از عوامل غربگرایی مسئولین
نفوووووووذی
    تاریخ› شنبه 10 بهمن 1394

مادلین آلبرایت که در سفر دوره ای اش به کشورهای عربی با موج مخالفت های مردمی و اظهار تنفر آن ها از سیاست های آمریکا مواجه شده بود در پاسخ به خبرنگار فیگارو پاسخ عجیب و تکان دهنده ای داد.

تحریف تاریخ
از رئیس‌ جمهور حقوقدان بعید بود
تحریف تاریخ
    تاریخ› یکشنبه 04 بهمن 1394

آقای رئیس‌جمهور برای توجیه ورود افراد بی‌صلاحیت به خانه ملت مثالی آورده‌اند که نه فقط مصداق قیاس مع‌الفارق بوده و از یک حقوقدان دور از انتظار است، بلکه اهانت به کارگزاران محترم دولت نیز هست.

واااااااااااااااااااااااردات
تدبیر واردات امید اشتغال را به باد می دهد
واااااااااااااااااااااااردات
    تاریخ› دوشنبه 28 دي 1394

به گزارش سایت آفتاب نیوز: رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات آزادسازی 30 میلیارد دلار منابع بلوکه شده با اجرای برجام، گفت: ورود این میزان ارز به کشور منطقی نیست و تلاش می‌شود از آن برای واردات کالاهای مورد نیاز بهره گرفت.

می جویم، می جوید، می جوند
نگاهی به رشد واردات کالاهای غیر اساسی
می جویم، می جوید، می جوند
    تاریخ› دوشنبه 28 دي 1394

از این دست اقدامات در دولت های گذشته نیز دیده شده است. برای ما دهه شصتی ها که بچه های جنگ هستیم، خاطره پایان جنگ و شروع دوران سازندگی با تبلیغات کالاهای مصرفی نظیر خودرو یا واردات گسترده لوازم صوتی و تصویری اعم از ویدیو و ... همراه است.

نو عزاداری
وهن مذهب به بهانه عزاداری
نو عزاداری
    تاریخ› یکشنبه 26 مهر 1394

در پیاده روی اربعین سال 93 با یکی از طلبه های زیر مجموعه آقای شیرازی بحث کوتاهی داشتیم. درباره اینکه چطور مجوز عزاداری های جدید و بدون سابقه در سیره اهل بیت را به ایشان نسبت می دهند. در پاسخ به این سوال ایشان سخن تامل برانگیزی را ایراد فرمودند مبنی بر اینکه آقای شیرازی هر نوع عزاداری که به نوعی مواسات با امام حسین علیه السلام بوده و منجر به قتل نفس نشود را مجاز می دانند. آنجا بود که متوجه شدیم این عزیزان چه نگاه کوته و قشری به واقعه عاشورا دارند و نگران شدیم از برنامه های آتی آنان برای عزاداران حسینی که قطعا به قمه زدن و ترویج آن ختم نخواهد شد..

نگاهی به تضاد های کوروش پرستان
آسوده نخواب
نگاهی به تضاد های کوروش پرستان
    تاریخ› یکشنبه 26 مهر 1394

این روزها در صفحات فضای مجازی پر است از جمله ها و نقل قول ها و وصیت نامه های جعلی کوروش، انگار عده ای آنقدر دچار حقارت تاریخی شده اند که دست به جعل تاریخ برای مقاصد خود می زنند.

رژه کالاهای لوکس
یکی می مرد ز درد بی نوایی...
رژه کالاهای لوکس
    تاریخ› پنجشنبه 21 خرداد 1394

از وقتی بحث خرید کالای داخلی توسط رهبری مطرح شد، رنگ و بوی جامعه هم تغییر کرد، برخی از کسبه که تا به حال جنس ایرانی خودشان را با دروغ خارجی بودن می فروختند، حالا در پاسخ سوال خریدارانی که طالب جنس ایرانی اند با افتخار می گویند: ساخت ایران.. اما در مقابل برخی مسئولین انگار عادت به دهن کجی به سیاست های کلان نظام و رهبری کرده اند.

علوم غریبه در سیاست
نقش پنهان علوم ماورایی در سیاست
علوم غریبه در سیاست
    تاریخ› یکشنبه 10 خرداد 1394

راه از مو باریک تر است و به همین دلیل ما قصد نوشتن هیچ مطلبی در مورد این واقعیت جاری را نداشتیم تا اینکه رئیس جمهور محترم خودشان بهانه را به دست ما دادند. ایشان طی نطقی آتشین فرمودند که اهل خواب دیدن و رمال و جنگیر نیستند.خوب باشد؟ بیایید کمی موضوع را از زوایای دیگری مورد بررسی قرار دهیم.

مشکل مسلمانی ماست
داعش را ول کن شیخ دیپلمات را بگیر
مشکل مسلمانی ماست
    تاریخ› یکشنبه 06 ارديبهشت 1394

اظهار نظر نسبتش به خوب و بد مساوی است. یعنی هم می تواند خوب باشد و هم بد، یعنی تابعی است از خوبی یا بدی نظر و یا خوبی یا بدی اظهار آن؛ بسا نظرات خوبی که بد اظهار می شوند و بسا نظرات بدی که خوب اظهار می گردند و هیچ کدام هم اظهار نظر خوبی نمی شوند.

تغییر فرهنگ مدیریت، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی
بررسی شروط تحقق اقتصاد مقاومتی در فرهنگ مدیریتی کشور
تغییر فرهنگ مدیریت، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی
    تاریخ› دوشنبه 10 فروردين 1394

با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب، شاهد لبیک گویی های کتبی و شفاهی مسئولان بر اساس عرف معمول بودیم لکن آنچه حقیقتا باید مورد توجه و نگاه جدی مدیران و مسئولان در عرصه های مختلف قرار گیرد، عدم تناسب ساختار بروکراتیک و فرهنگ مدیریتی حاکم بر دستگاه های کشور با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی می باشد.

آئین همسایه داری
افغانستان ؛ فرصت ها و تهدید ها
آئین همسایه داری
    تاریخ› شنبه 23 اسفند 1393

اگر کسی به ما بگوید افغانی احتمالا ناراحت می شویم اما اگر به ما بگویند آلمانی، قند هم ته دلمان آب می شود که چه خبر است و طرف در ما چه دیده که به ما گفته آلمانی.. البته این نوع نگرش فقط شامل افغان ها نیست و بعضا می بینیم افرادی را که از برخی زشتی های اخلاقی به ایرانی بازی یاد می کنند..

سنگر های خالی
کسی فکری به حال مساجد کند
سنگر های خالی
    تاریخ› دوشنبه 11 اسفند 1393

این مسجد ها را سنگر قرار بدهید برای اسلام. در صدر اسلام از این مسجد ها همه چیز بیرون می رفت.. این مساجد سنگر های اسلام است. محراب محل حرب است. این ها سنگرند برای اسلام، حفظ کنید این ها را.(امام خمینی-تجلیل از شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر-10/04/1360)

مذاکره کننده ارشد رسول الله
تجلی پایمردی بر اصول در مذاکره
مذاکره کننده ارشد رسول الله
    تاریخ› دوشنبه 27 بهمن 1393

جناب جعفر بن ابی طالب رضی الله عنه، در ابتدای بحث با تکیه بر نقاط مشترک میان اسلام و مسیحیت و بیان احکام الهی در کنار تیرگی های بت پرستی وشرک، پیام جهانی اسلام را بی کم و کاست و به اصطلاح سانسور و مصلحت اندیشی بیان و به دفاع از عقاید خود پرداخت. این بخش از احتجاجات جناب جعفر که بر منطق دین استوار بود، مورد توجه مسیحیان حبشه نیز قرار گرفت به طوری که کفار قریش را در تنگنا قرار داد.

شریک مخفی
چه بت هایی که نمی پرستیم !
شریک مخفی
    تاریخ› دوشنبه 06 بهمن 1393

بعضی ها فکر می کنند، مشرک کسی است که یک مجسمه ای را از سنگ و چوب در خانه بگذارد و روزی 5 وعده در مقابل آن خم و راست بشود و بعضی اوقات سال گاوی، گوساله ای چیزی را به پای آن قربانی نماید.

آینه محمد بشویم
نگاه غرب به اسلام و متن نا نوشته نامه رهبر انقلاب
آینه محمد بشویم
    تاریخ› دوشنبه 06 بهمن 1393

شارلی ابدو شاید نهایت تلاش مذبوحانه شیاطین انس و جن در مقابله با نور جهان شمول خاتم الانبیاء و المرسلین، سید الکونین، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله باشد، اما آیا نهایت تلاش ما برای ابراز ارادت به ساحت نبی اکرم را باید در تظاهرات خیابانی جست و جو کرد؟

آش شیرازی
توطئه شیعه لندنی برای تشیع
آش شیرازی
    تاریخ› شنبه 11 بهمن 1393

نام شیرازی ها یکی دو سالی است که بر سر زبان ها افتاده و این همزمان است با انفجار رسانه ای تفکرات سید صادق شیرازی که در قالب یک مرجعیت شیعی اظهارات ساختارشکنانه ای را مطرح ساخته و نظرات اجماعی سایر مراجع را رد می نماید.

دهه محسنیه
به نام اهل بیت به کام دشمنان
دهه محسنیه
    تاریخ› شنبه 27 دي 1393

دهه محسنیه، یکی از جدید ترین دستاوردهای فکری!!! طیف خاص مداحان و روحانیان وابسته به تشیع لندنی است که امسال توسط این عده، در ابتدای ماه شادی اهل بیت و بلافاصله و در ادامه عزاداری دهه آخر صفر برگزار گردید. محور این عزاداری ها کوبیدن بر طبل نفاق است که توسط عناصر معلوم الحال برای فریب و انحراف احساسات مذهبی، مردم تبلیغ می شود.

1 2 3 4
حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج