سبک زندگی
العبد
از عرفان نترسیم
العبد
    تاریخ› سه شنبه 29 ارديبهشت 1394

عرفان واژه پر طمطراقی است که امروز برخی از اینکه به سمتش بروند می ترسند و برخی دیگر خودشان را در پیچ و خم اصطلاحات و واژه های پیچیده کتاب های عرفانی می بازند، ساده اش همین بندگی است و شاید همین بود دلیل انتخاب آن توسط یکی از بزرگترین عرفای زمان ما؛ العبد

ساخت ایران
چرا باید کالای داخلی مصرف کنیم؟
ساخت ایران
    تاریخ› شنبه 16 اسفند 1393

آیا می دانیم با مصرف یک کالای خارجی، یک فرصت شغلی را از پدران و برادرانمان دریغ کرده ایم؟ آیا می دانیم با مصرف یک کالای خارجی، کشور را به سوی مصرف گرایی و تنبلی اقتصادی سوق می دهیم؟

سنگر های خالی
کسی فکری به حال مساجد کند
سنگر های خالی
    تاریخ› دوشنبه 11 اسفند 1393

این مسجد ها را سنگر قرار بدهید برای اسلام. در صدر اسلام از این مسجد ها همه چیز بیرون می رفت.. این مساجد سنگر های اسلام است. محراب محل حرب است. این ها سنگرند برای اسلام، حفظ کنید این ها را.(امام خمینی-تجلیل از شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر-10/04/1360)

مصائب شیرین
سختی های تازه مسلمانی و طلبکاری ما
مصائب شیرین
    تاریخ› شنبه 11 بهمن 1393

واکنش خانواده‌ام خیلی بد بود، همه چیز خیلی سخت شروع شد، من شروع کردم به نماز خواندن و روزه گرفتن. خانواده‌ام، بالاخص مادرم به من خیلی سخت می‌گرفت، من خیلی جوان بودم و تصور می‌کردم که آنها نیز همانند من عاشق اسلام خواهند شد ولی مسئله درباره آنها کاملا فرق می‌کرد. آنها دائما می‌خواستند، حجاب من، سجاده من، قرآن من و تمامی چیزهای مربوط به اسلام را از من پنهان کنند.

میهمان پرده در
نگاهی به اثرات ماهواره در خانواده ها
میهمان پرده در
    تاریخ› شنبه 11 بهمن 1393

به گواه مشاهدات عینی، میزان رشد استفاده از ماهواره در ایران در دهه اخیر رشدی چشمگیر داشته است و دامنه استفاده کنندگان از ماهواره در اقشار مختلف جامعه اعم از مذهبی و غیر مذهبی و تحصیل کرده و فاقد تحصیلات و ثروتمندان و فقرا با شدت ضعف در هریک از این اقشار گسترش داشته است.

ما و غفلت از ما
زندگی امروز جوان شیعه !
ما و غفلت از ما
    تاریخ› سه شنبه 09 دي 1393

در این بازی Pou گرسنه می شود شما باید به او غذا بدهید، خود را کثیف می کند باید او را تمیز کنید، می توانید با او بازی کنید وهر آنچه از یک حیوان خانگی هوشمند انتظار می رود، با او تجربه کنید. بازی پو بسیار سرگرم کننده می باشد به نحوی که پتانسیل آن را دارد که مخاطب را ساعت های متوالی مشغول او کند تا پول به دست آورد و به پو رسیدگی کند.(متن معرفی بازی در سایت های دانلود)

برادری کنید !
تاملی در اهمیت دوستی در جناح فکری مومن
برادری کنید !
    تاریخ› شنبه 10 آبان 1393

مهر ورزی با یکدیگر، احیای سنت صله رحم و شب نشینی های مومنانه می تواند نقش بسزایی در احیای صمیمیت میان شیعیان ایفا نماید، صمیمیتی که نتیجه آن انسجام و اتحاد و تقویت تشکیلات شیعی در جهت تحقق مدینه فاضله مهدوی خواهد بود.

یاران امام
جایگاه جوان شیعه در عصر غیبت
یاران امام
    تاریخ› سه شنبه 08 مهر 1393

اگر امام پدر امت است، ما فرزندانی هستیم که از پدر گم شده ایم. ما مفقودینی هستیم که فراموش کرده ایم گم شدن خود را. برای همین است که دنبال پدر نمی گردیم؛ گریه و بی تابی نداریم، از کسی سراغ پدر را نمی گیریم. ما در ظلمات گمشدنمان گمشده ایم.

ازدواج را آسان کنید !
دیدگاه رهبر معظم درباره سنت های غلط ازدواج
ازدواج را آسان کنید !
    تاریخ› شنبه 05 مهر 1393

بعضى از تصورات و سنت‌هاى غلط در مورد ازدواج وجود دارد که اینها دست‌‌وپاگیر است، مانع از رواج ازدواج جوان‌ها است؛ این سنت‌ها را باید عملاً نقض کرد. شما که جوانید، مطالبه‌‌گرید، پرنشاطید، پیشنهادکننده‌‌ى نقض خیلى از عادت‌ها و سنت‌ها هستید، به نظر من این سنت‌هاى غلطى را هم که در زمینه‌‌ى ازدواج وجود دارد، بایستى شماها نقض کنید.

معرف خوشبختی
اهمیت احیای واسطه گری در ازدواج
معرف خوشبختی
    تاریخ› شنبه 22 شهريور 1393

خداوند متعال در آیه 32 سوره مبارکه نور می فرماید؛ وَ أَنْکِحُوا الْأَیامى‏ مِنْکُمْ وَ الصَّالِحینَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ إِمائِکُمْ إِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ - دختران و پسران و غلامان و کنیزان عزب خود را اگر شایستگى دارند نکاح نمایید که اگر تنگدست باشند خدا از کرم خویش توانگرشان کند که خدا وسعت بخش و دانا است‏.

نظام تشکیلاتی تشیع
سیری در رویکرد مبارزاتی شیعه
نظام تشکیلاتی تشیع
    تاریخ› شنبه 08 شهريور 1393

روح تشیع با عنصر مبارزه علیه جهل و ظلم عجین شده و انقلاب شیعه تا تحقق وعده الهی و برپایی حکومت صالحان در زمین ادامه خواهد داشت از این رو ضروری است تا این وظیفه انقلابی و هدف بلند انسانی و جهانی تشیع برای شیعیان باز خوانی شده و فرهنگ مبارزه برای حفظ این میراث گرانقدر در جوامع شیعی نهادینه گردد. هم چنینی می بایست مناسبات و سبک زندگی شیعیان متناسب با وظیفه خطیری که بر دوش آن هاست تغییر نماید و نگاه تشکیلاتی و غایت انگار حاکم بر مفهوم شیعه به زندگی فرد فرد شیعیان تسری پیدا نماید که تنها در چنین شرایطی می توان امید ادای دین به این میراث الهی و از عهده انجام این وظیفه مقدس بر آمدن را داشت.

حق زن کدام است؟
نگاه انسانی یا نگاه جنسی
حق زن کدام است؟
    تاریخ› چهارشنبه 05 شهريور 1393

حجاب در اسلام برای زن به عنوان حمایت از زن مطرح شد. زنان مسلمان دوست ندارند وقتی درون جامعه می آیند مردان نگاهی به آنان بکنند که جنبه جنسی داشته باشد. زنان مسلمان معتقدند که مسائل جنسی، از آن خانواده و حریم خصوصی است نه محیط پارک و دانشگاه.

کمتر یا بیشتر مسئله این نیست
رابطه روزی و افزایش جمعیت
کمتر یا بیشتر مسئله این نیست
    تاریخ› یکشنبه 19 مرداد 1393

دغدغه ای که این روزها بعضی ها وقتی صحبت از ازدیاد جمعیت می شود مطرح می کنند، گرانی و وضع اقتصادی نا مناسب خانواده هاست، که چرا و چگونه می شود در این شرایط افزایش جمعیت داشته باشیم؟

آیا ما شیعه هستیم ؟
ویژگی های شیعیان
آیا ما شیعه هستیم ؟
    تاریخ› یکشنبه 19 مرداد 1393

امروز متاسفانه توجه و تعصب شیعیان به یکدیگر در پس مشکلات اقتصادی و اختلافات فردی گم شده و هدف والای شیعه که باید از آن یک جمعیت منسجم و واحد بسازد، با توطئه دشمنان، متاسفانه در حال رنگ باختن و تبدیل شیعه واقعی به شیعه ظاهری و زبانی است. این خطر بزرگی است که امروز در کنار تهدیدات جانی و مالی دشمنان، نسل تشیع را تهدید می نماید.

پیمان جوانمردان
روشی برای احقاق حق در جامعه امروز
پیمان جوانمردان
    تاریخ› یکشنبه 19 مرداد 1393

امام علیه السلام بدو فرمود: به خدای یکتا سوگند می خورم که اگر حق مرا ندهی شمشیر خود را برمی گیرم و در مسجد رسول خدا صلی الله علیه و آله می ایستم و مردم را به «حلف الفضول » دعوت می کنم...! این خبر به گوش مردم رسید و عبدالله بن زبیر و مسور بن مخرمه زهری و عبدالرحمان عثمان تیمی و برخی دیگر از غیرتمندان به حمایت از امام علیه السلام و دفاع از پیمان «حلف الفضول » برخاسته و آمادگی خود را برای این کار اعلام کردند

کودتای نفاق و سکوت
تحلیلی بر چرایی وقوع توطئه سقیفه پس از پیامبر
کودتای نفاق و سکوت
    تاریخ› چهارشنبه 15 مرداد 1393

شاهدان واقعه غدیر در سکوتی همه گیر سر به زیر می افکنند، به گواهی تاریخ برخی گریه سر می دهند و پشیمان می شوند اما باز کاری نمی کنند، حجت خدا، ناموس الهی را سوار بر مرکبی همراهی می کند و در غروب غریبانه مدینه برای باقی ماندن آنچه رسول خدا بر سر آن جان مبارکش را فدا نمود، صبر پیشه می کند و ناله های غریبانه بیت الاحزان نور چشمان پیامبر، در گوش تاریخ زمزمه ای جاودانه دارد که پیش از آنکه ملعونین ریسمان بر دست مولای دو جهان اندازند، سکوت مسلمانان دست ولی خدا را در بند کرد.

نقش مردم در اقتصاد مقاومتی
بیدار باش مردم در راه تحقق اقتصاد مقاومتی
نقش مردم در اقتصاد مقاومتی
    تاریخ› جمعه 17 مرداد 1393

در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی موانعی وجود دارد که بدون حضور و مطالبه مردمی قابل رفع نمی باشند. یکی از این موانع ناکارآمدی و ضعف هایی است که در دستگاه های اجرایی و نهادهای حاکمیت مجری سیاست های اقتصاد مقاومتی بروز می نماید و در برخی موارد حتی جریانی خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی را رقم خواهد زد.

در خدمت و خیانت صدا و سیما
مروری بر رسالت فرهنگی صدا و سیما
در خدمت و خیانت صدا و سیما
    تاریخ› جمعه 17 مرداد 1393

"این جانب از این که کسانی می کوشند تا در میان مردم ما رسم تجمل گرایی و اسراف و ولخرجی را شایع کنند‚ شدیدا نگران و متاسفم‚ و از این که مردم فداکار و انقلابی ایران در امور شخصی به مصرف گرایی سوق داده شوند و قناعت انقلابی را از یاد ببرند‚ به خدا پناه می برم."( مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای 2/9/68)

جهاد با شیطان ؛ کار فردی یا حرکتی جمعی
خودسازی و دیگر سازی در جامعه اسلامی
جهاد با شیطان ؛ کار فردی یا حرکتی جمعی
    تاریخ› جمعه 17 مرداد 1393

امروزه برخی از متدینین علی رغم دارا بودن ظرفیت های بالا برای انجام کارهای فرهنگی و توانایی گسترش معارف اسلامی و انقلابی، با بیان تقدم خود سازی فردی بر دیگر سازی از ادای وظیفه و تکلیف در عرصه فرهنگ شانه خالی می نمایند؛ این در حالی است که بررسی آیات و روایات نشان می دهد که در نهایت امر، مسیر سلوک یک مسیر جمعی بوده (مانند منطق الطیر) و در اسلام هدایت جمعی یک اصل خدشه ناپذیر است و متوقف بر سلوک فردی نیست، بلکه هم عرض و همسو با آن می باشد و اساس بعثت انبیا و هدایت اولیای الهی نیز هدایت جامعه انسانی به مثابه یک کل و یک حرکت جمعی به سوی نور هدایت است.حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج