پیشوایان هدایت
کار از اشاره گذشته
تبعیت از ولی فقیه ، تمرینی در تبعیت از امام زمان
کار از اشاره گذشته
    تاریخ› دوشنبه 27 بهمن 1393

ماجرای زیر افسانه نیست، حکمت 261 نهج البلاغه است: و درود خدا بر او (آن هنگام که تهاجم یاران معاویه به شهر انبار، و غارت کردن آن را شنید ، تنها و پیاده به طرف پادگان نظامى کوفه حرکت کرد) فرمود:مردم خود را به او رسانده ، گفتند اى امیر مؤمنان ما آنان را کفایت مى کنیم، فرمود: شما از انجام کار خود درمانده اید! چگونه کار دیگرى را برایم کفایت مى کنید؟ اگر رعایاى پیش از من از ستم حاکمان مى نالیدند، امروز از رعیت خود مى نالم، گویى من پیرو، و آنان حکمرانند، یا من محکوم و آنان فرمانروایانند. (وقتى سخن امام به اینجا رسید.) دو نفر از یاران جلو آمدند و یکى گفت: من جز بر خودم و برادرم اختیار ندارم، اى امیر مؤمنان فرمان ده تا هر چه خواهى انجام دهم، امام فرمود: شما کجا و آنچه من خواهم کجا؟!

تحدید بسط ید ولی
کارشکنی حزب شیطان
تحدید بسط ید ولی
    تاریخ› چهارشنبه 05 شهريور 1393

حزب شیطان خود از دو گروه اصلی تشکیل می شود. کسانی که معارضه خود را با حق علنی می سازند و گروهی که در خفا به گروه اول یاری می رسانند، به صورت مخفیانه به معارضه با حاکمیت الهی می پردازند و در ظاهر دوست و همراه و همسو با جریان حاکمیت الهی رفتار می نمایند. این گروه دوم همان منافقین اند که در قرآن کریم بدان توجه داده شده و خداوند با شدت به مقابله با آنان پرداخته است.

نقش جامعه در بسط ید ولی
شرح فرازهایی از دعای عهد
نقش جامعه در بسط ید ولی
    تاریخ› چهارشنبه 05 شهريور 1393

دستگاه طاغوت در جهان، جهت تثبیت ولایت و حاکمیت خود، برای عدم تشکیل یا محدود سازی حوزه نفوذ حاکمیت الهی برنامه ریزی و تلاش حاد انجام می دهد. تلاش دشمن را می توان بر اساس نگرشی تاریخی، در ارعاب و قدرت نمایی به وسیله قدرت سخت، تبلیغ(قدرت نرم)، تطمیع و فشار اقتصادی و روش های سیاسی برای جلب حمایت افکار عمومی جامعه و کاهش حوزه نفوذ و اطاعت پذیری ولی در جامعه طبقه بندی نمود. یعنی عمده تلاش دستگاه طاغوت معطوف به پراکنده سازی جامعه از محوریت امام حق و گردآوری آن حول محور امام باطل است.

مفهوم شناسی
بسط ید ولی
مفهوم شناسی
    تاریخ› چهارشنبه 05 شهريور 1393

مفهوم بسط ید به عنوان یک موضوع فقهی و در رابطه با برخی شئون امامت که جنبه اجرایی دارد مطرح می گردد و مراد از آن حاکمیت بالفعل امام علیه السلام یا نائب او می باشد که به واسطه آن برخی از احکام که مشروط به تحقق آن حاکمیت است اجرا می گردد. البته این مفهوم از زاویه ای دیگر و از منظر تشکیک در مراتب بسط ید قابل واکاوی و بازشناسی است.

پیشاهنگ جهاد و شهادت
گفتگوی امام خامنه‌ای درباره شخصیت شهید نواب صفوی
پیشاهنگ جهاد و شهادت
    تاریخ› چهارشنبه 15 مرداد 1393

پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در آستانه‌ی بیست و هفتم دی‌ماه سالروز شهادت شهید سیدمجتبی نواب صفوی، بیانات معظم‌له را که در گفتگویی درباره شخصیت این شهید بزرگوار در تاریخ بیست و دوم دی‌ماه سال 1363 ایراد شده است، بازنشر می‌کند.

مبارزه غریبانه
سیری در سیره مبارزاتی امام رضا علیه السلام
مبارزه غریبانه
    تاریخ› چهارشنبه 15 مرداد 1393

بدیهی است قتل امام هشتم پس از چنان موقعیت ممتاز به آسانی میسور نبود. قرائن نشان می‌دهد که مأمون پیش از اقدام قطعی خود برای به شهادت رساندن امام به کارهای دیگری دست زده است که شاید بتواند این آخرین علاج را آسان‌تر به کار برد، شایعه‌پراکنی و نقل سخنان دروغ از قول امام از جمله این تدابیر است، به گمان زیاد این‌که ناگهان در مرو شایع شد که علی‌بن‌موسی همه مردم را بردگان خود می‌داند جز با دست‌اندرکاری عمال مأمون ممکن نبود.

منافق کیست -3
بررسی عملیات سیاسی منافقین در جامعه اسلامی
منافق کیست -3
    تاریخ› چهارشنبه 15 مرداد 1393

از دیگر روش های منافقان برای ضربه زدن به نظام الهی، تضعیف مستقیم ولی الهی است که به یکی از شیوه های زیر انجام می شود: - نافرمانی - تبلیغ ولی میت - تشکیل جبهه تحمیلگران

خواص مراقب باشند !
جمل – آوردگاه سو استفاده سهم خواهان از خواص
خواص مراقب باشند !
    تاریخ› جمعه 17 مرداد 1393

کی از جریان هایی که پس از هر انقلابی امکان ظهور دارد، تشکیل جناحی از انقلابیونی است که انقلاب را وسیله ای برای تحقق اهداف شخصی و حزبی دانسته و بر اساس همین منطق از حاکمیت انقلابی تقاضای سهم در تصمیم گیری ها و پست های کلیدی را دارند. یکی از نمونه های بارز این آسیب در ماجرای جنگ جمل نمایان است.

اشباح الرجال !
ولی تنها گذاران در طول تاریخ
اشباح الرجال !
    تاریخ› سه شنبه 21 مرداد 1393

آگاه باشید، من چنین می بینم که شما رو به راحتی گذارده اید و عافیت طلب شده اید...و به تن پروری و آسای در گوشه خلوت تن دادید و از فشار و تنگنای مسئولیت ها به وسعت بی تفاوتی روی آوردید..حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج