جمل – آوردگاه سو استفاده سهم خواهان از خواص

خواص مراقب باشند !


کی از جریان هایی که پس از هر انقلابی امکان ظهور دارد، تشکیل جناحی از انقلابیونی است که انقلاب را وسیله ای برای تحقق اهداف شخصی و حزبی دانسته و بر اساس همین منطق از حاکمیت انقلابی تقاضای سهم در تصمیم گیری ها و پست های کلیدی را دارند. یکی از نمونه های بارز این آسیب در ماجرای جنگ جمل نمایان است.


خواص مراقب باشند !

واحه ؛ پایگاه سبک زندگی ولایی : یکی از جریان هایی که پس از هر انقلابی امکان ظهور دارد، تشکیل جناحی از انقلابیونی است که انقلاب را وسیله ای برای تحقق اهداف شخصی و حزبی دانسته و بر اساس همین منطق از حاکمیت انقلابی تقاضای سهم در تصمیم گیری ها و پست های کلیدی را دارند. یکی از نمونه های بارز این آسیب در ماجرای جنگ جمل نمایان است.

طلحه و زبیر که بر مبنای برخی از روایات اولین بیعت کنندگان با امیر المومنین پس از انقلاب مردم بر ضد عثمان هستند، با توهم نزدیکی نَسبی و با تکیه بر سوابق انقلابی گذشته شان، انتظار واگذاری مناصب کلیدی حکومت اسلامی را از امیرالمومنین علی علیه السلام داشتند و پس از مواجهه با رویکرد عدالتخواهانه حضرت علی علیه السلام، بیعت خود را شکستند و سعی در ایجاد شورش بر ضد حکومت نمودند. اما نکته ظریف و قابل توجه در این واقعه تاریخی، استفاده سهم خواهان از خواص برای مشروعیت بخشیدن به حرکت خویش است. طلحه و زبیر که شاید به تنهایی محبوبیت آنچنانی در میان نداشتند و از سوی دیگر با کوچکترین مخالفتی با حکومت امیر المومنین، نیات دنیاخواهانه شان برملا می شد، با پنهان شدن پشت سر یکی از همسران پیامبر و به راه انداختن یک جنجال تبلیغاتی علیه امیر المومنین علی علیه السلام، اقدام به یک مانور سیاسی و پس از آن اردو کشی نظامی نمودند.

در این ماجرا عبرت های فراوانی نهفته است که بیش از همه باید به عبرت های خواص از ماجرای بازی خوردن همسر پیامبر صلوات الله علیه و آله اشاره نمود که خود را دستاویز دنیاطلبی های عده ای قرار داده و باعث ریختن خون های زیادی شد.

این فتنه انگیزی ها در جامعه کنونی ما نیز قابل ظهور و بروز است. عده ای که پس از انقلاب، اساسا به دنبال نقد کردن مطالبات خود از حکومت اسلامی و تحقق آرمان های حزبی خود به جای آرمان های انقلابی مردم بوده اند، امروز با اجرای انواع مانور های سیاسی، سعی در چینش آرایش جدیدی پشت سر چهره های موجه و انقلابی دارند تا از این رهگذر با پنهان کردن مطامع دنیایی و مادی خود، از آبروی انقلابیون بی حاشیه برای تقویت متن زندگی دنیایی خود  استفاده نمایند. نمونه این اتفاقات را در هیاهوی رسانه ای اخیر حول شخصیت جناب آقای ناطق نوری می توان مشاهده کرد و نکته مهم هوشیاری و اقدام به موقع این خواص برای جلوگیری از سوء استفاده سهم خواهان و دنیاطلبان از آبروی انقلابی آن هاست، پیش از آنکه چشم باز کنند و خود را سوار بر شتر سرخ موی ببینند.


نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج