بررسی عملیات سیاسی منافقین در جامعه اسلامی

منافق کیست -3


از دیگر روش های منافقان برای ضربه زدن به نظام الهی، تضعیف مستقیم ولی الهی است که به یکی از شیوه های زیر انجام می شود: - نافرمانی - تبلیغ ولی میت - تشکیل جبهه تحمیلگران


منافق کیست -3

واحه ؛ پایگاه سبک زندگی ولایی : از دیگر روش های منافقان برای ضربه زدن به نظام الهی، تضعیف مستقیم ولی الهی است که به یکی از شیوه های زیر انجام می شود:

- نافرمانی

یکی از مصادیق تضعیف ولی الهی اظهار نافرمانی از اوامر ولی در شرایط حساس می باشد. این امر با هدف ناکارآمد جلوه دادن ولی الهی و همچنین ریختن قبح مخالفت با امر ولی الهی و همه گیر کردن نافرمانی با فرمان خداوند در جامعه صورت می گیرد. منافقان از هر فرصتی برای ضربه زدن به اسلام از طریق ضربه زدن به پیامبر استفاده می کردند. نا فرمانی از شرکت در غزوه تبوک و ماجراهایی که در پی آن اتفاق افتاد، نافرمانی و سرپیچی عده ای از پیوستن به سپاه اسامه، نا فرمانی در آخرین لحظات زندگی پیامبر و ماجرای نوشتن وصیت نامه ایشان یا نافرمانی منافقان  به سرکردگی اشعث در جنگ صفین و تحمیل حکمیت به امیرالمومنین علی علیه السلام از نمونه های این امر در صدر اسلام می باشد.

- تبلیغ ولی میت به جای ولی حی

از دیگر مصادیق تضعیف ولی الهی در جامعه، تاکید بیش از حد بر روی شخصیت میت و محل ارجاع قراردادن اوست. در شیعه ما فرهنگ غدیر را داریم، و در مقابل فرهنگ معارض غدیر را هم داریم که همان جریان نفاق است. در فرهنگ غدیر بعد از رحلت ولی حی، باید ولی حی بعدی بالا بیاید، حاکمیتش را تثبیت کند و جامعه اسلامی را اداره نماید.

حالا یک جریانی به راه می افتند و مدام روی شخصیت میت مانور می دهند و می خواهند با این کار ولی حی را منزوی کرده و از قدرت حاکمیت وی بکاهند. در چنین فضایی هرکس ولی میت را بر رای خودش تفسیر می کند، فلان جا خندید، فلان جا لبخند زد یعنی این، فلان جا سکوت کرد یعنی آن، کار به جایی می رسد که با جعل حدیث پیامبر بر علیه دختر پیامبر احتجاج می کنند و فدک را غصب می نمایند، هیچ کس هم نمی آید چیزی بگوید. ولی حی، اینچنین غریب می ماند. در تاریخ از این نمونه ها کم نیست. برخی فرقه های شیعی از مصادیق این جریانات هستند که پس از وفات یکی از ائمه بر اعتقاد به او باقی می ماندند و ارتباطشان را با امام حی قطع می نمودند.(مانند فرقه واقفیه و ...)

در عصر حاضر هم چنین آسیبی در جامعه ما دیده می شود، حتی در بین برخی از خودی های نا آگاه. باید مراقب بود تا در یک میدان طراحی شده منافقانه قدم بر نداریم. امام خمینی شخصیت بسیار والا و عظیمی بودند و در طول تاریخ هم جاودانه هستند ولی چه کسی حقیقتا بر خط امام باقی مانده و بهتر از همه آن را فهم کرده و دارد ادامه می دهد، مسلما این شخص کسی جز مقام معظم رهبری نیست. حالا ما راه بیافتیم در هر مساله ببینیم امام چه گفت و چه کرد، یک عده هم با قصد یا بدون قصد بیایند و مطالبی، خاطره ای، خوابی، رویایی خواه صادق و خواه کاذب از امام نقل کنند. آیا این معیار و ملاک است؟ ملاک ما در حال حاضر آن مسیری است که رهبری تعیین می کند و این عین خط امام است و صراحتا هر خطی غیر از این با هر عنوانی خط نفاق محسوب می شود. کما اینکه در فتنه 88 آمدند و خط امام را جدا از خط رهبری معرفی کردند و آخر دم خروس نفاقشان از عکس های نیم سوخته همان امام مظلوم بیرون زد.

 - تشکیل جبهه تحمیل گران

جبهه تحمیل گران  از کسانی تشکیل می شود که در مقابل ولی الهی خشوع لازم را ندارند، این افراد کسانی هستند که به نوعی خود را شایسته امر زمامداری و مداخله در امور جامعه اسلامی می دانند و به همین علت برای مطرح شدن خود یا به کرسی نشاندن سخن خود، سعی در تحمیل آن به ولی الهی دارند. ماجرای غزوه احد و کارشکنی منافقین در زمان پیامبر و یا ماجرای جنگ صفین و تحمیل ماجرای حکمیت به امیرالمومنین از نمونه های بارز این اقدامات هستند.

 پس از انقلاب  اسلامی، جامعه ما نیز از بیماری درونی نفاق مصون نمانده است. حوادث مختلفی که در سی و پنج سال پس از انقلاب رخ نموده است گواه بر این مدعاست، از کارشکنی های بنی صدر در دفاع مقدس و ماجرای جام زهر و پذیرش قطعنامه 598 تا خرده مخالفت هایی که با ژست های روشنفکری و کارشناسی با دستورات رهبری نظام در موضوعات مختلف در سطح جامعه بازتاب داده می شود، نمونه های این مطلب در عصر حاضر به شمار می روند. در کشور ما نیز عده ای که داعیه زمامداری و شیخوخیت در نظام را دارند، به هر بهانه و فرصتی می خواهند صدای خود را در جامعه بلند تر از ولی به گوش مردم برسانند، لذا نامه بدون سلام و والسلام و سرگشاده می دهند و از انواع بلند گوها برای فریاد زدن عقاید خود استفاده می نمایند.


منافق     تحمیلگران     ولی میت                                
نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج