فحشا در اماکن عمومی پایتخت

حریم عمومی یا خصوصی


بدون شک حفظ امنیت عمومی و اخلاقی و برخورد با هنجار شکنان و متعرضین به احکام شرع مقدس اسلام در ساحت اجتماع و در اماکن عمومی، از وظایف نیروی انتظامی به شمار می رود. امری که چندی است در سایه تصمیمات مقطعی و تزاحمات فرابخشی در دولت های پیشین و دولت فعلی، در مسیر صحیح تحقق پیدا نکرده است و به نوعی نیروی انتظامی صرفا محافظ جان و مال مردم است و امنیت روانی و اخلاقی جامعه در دستور کار پلیس به چشم نمی خورد.


حریم عمومی یا خصوصی

بدون  شک حفظ امنیت عمومی و اخلاقی و برخورد با هنجار شکنان و متعرضین به احکام شرع مقدس اسلام در ساحت اجتماع و در اماکن عمومی، از وظایف نیروی انتظامی به شمار می رود. امری که چندی است در سایه تصمیمات مقطعی و تزاحمات فرابخشی در دولت های پیشین و دولت فعلی، در مسیر صحیح تحقق پیدا نکرده است و به نوعی نیروی انتظامی صرفا محافظ جان و مال مردم است و امنیت روانی و اخلاقی جامعه در دستور کار پلیس به چشم نمی خورد.

متاسفانه در ادامه تجاوز عده ای از حدود الهی و بی پروایی در قبح شکنی گناه و فعل حرام در جامعه، امروز شاهد تبدیل شدن صحن جامعه به محل فسق علنی و رواج بی بند و باری در آن هستیم، به گونه ای که در برخی اماکن عمومی، تردد و حضور برای اقشار مذهبی امری عذاب آور و آزار دهنده و در برخی موارد نا امن است و امر به گونه ای است که این اماکن عمومی به حریم خصوصی هنجار شکنان تبدیل شده که هیچ نهی از منکر و اعتراضی را بر نمی تابند.

در تهران مجموعا چند مجتمع سینمایی، بوستان بزرگ و مرکز تجاری وجود دارد که متاسفانه فضای غالب در آن ها فضای غیر خانوداگی و آلوده به مظاهر بی دینی است. از سوی دیگر متاسفانه این فضاها در سایه حضور ماموران کلانتری محل یا گشت های پلیس شکل می گیرد و بی توجهی عزیزان نیروی انتظامی به این هنجار شکنی ها از سوی این افراد، تایید اعمال قبیحشان تلقی شده و باعث جرات یافتن آن ها در مقابل ناهیان از منکر خواهد شد.

همینطور در سایه عدم رسیدگی دایره نظارت بر اماکن عمومی، امروزه شاهد پخش انواع موسیقی مبتذل در کنار توزیع فیلم های بدون مجوز در مراکز تجاری هستیم.  همچنین ظاهر و رفتار بدور از اخلاق انسانی و اسلامی برخی فروشندگان و اغلب مراجعه کنندگان به این مراکز، فضایی را ایجاد نموده که این اماکن بیشتر به یک پاتوق اهل فسق شباهت دارد تا مرکز خرید. جمع شدن اراذل و اوباش در پارک ها و ایجاد اصوات ناهنجار و بعضا فحاشی و نزاع بین آن ها، امکان حضور خانواده های مذهبی را در بوستان های سطح شهر کاهش داده و دایره آزادی های این جمع کثیر و نجیب، توسط عده ای قلیل و پر هیاهو تنگ و تنگ تر می گردد.

امت حزب الله، با در نظر گرفتن محدودیت های نیروی انتظامی از لحاظ نیروی انسانی و سایر امکانات و ضمن قدردانی از زحمات برادران و خواهران زحمت کش در این نیروی خدوم، انتظار می رود، دقت نظر و اعمال قانون بیشتری در خصوص برخی اماکن عمومی صورت پذیرد.

 

مشخصا، یکی از خواسته های امت حزب الله، رسیدگی عاجل به وضعیت مراکز خرید، سینما ها و بوستان های بزرگ سطح شهر و ممانعت از حضور افراد هنجار شکن (چه در نوع پوشش و چه در انجام رفتار های زننده و مغایر با شرع مقدس) در این اماکن می باشد. امید است که پاز این پس شاهد  بهبود فضای اخلاقی اماکن عمومی شهر  باشیم و امکان حضور و آشتی خانواده های اصیل و مذهبی با اماکن تفریحی و فرهنگی شهر تهران و برخورداری آن ها از این حق مسلم فراهم گردد.

اى پیامبر به همسران و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را با چادرهاى خود بپوشانند...(سوره احزاب؛آیه 59) و به مردان مؤمن بگو دیدگان خویش را از نگاه به زنان اجنبى باز گیرند و فرجهاى خویش را نگهدارند این براى ایشان پاکیزه‏تر است که خدا از کارهایى که مى‏کنید آگاه است(سوره نور؛آیه 30)


پلیس     امنیت اخلاقی     اماکن عمومی     حجاب                            
نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج