زندگی سیاسی اهل بیت (ع)

انسان 250 سالهانسان 250 ساله

این فکر برای بنده در سال 1350 و در دوران محنت بار یک امتحان و ابتلای دشوار پیدا شد. اگر چه قبل از آن به ائمه علیهم السلام به صورت مبارزان بزرگی که در راه اعتلای کلمه توحید و استقرار حکومت الهی فداکاری می کردند، توجه داشتم؛ اما نکته ای که در آن برهه ناگهان برای من روشن شد، این بود که زندگی این بزرگواران علیرغم تفاوت ظاهری در مجموع یک حرکت مستمر و طولانی است؛ که از سال دهم، یازدهم هجرت شروع می شود و دویست و پنجاه سال ادامه پیدا می کند و به سال دویست و شصت-که سال شروع غیبت صغری است - در زندگی ائمه علیهم السلام خاتمه پیدا می کند."مقام معظم رهبری؛1365/04/28"

نگاشته فوق، دستمایه تدوین یک کتاب با موضوع حیات سیاسی و مبارزه حاد سیاسی ائمه اطهار علیهم السلام، با بهره گیری از بیانات امام خامنه ای گردیده است. کتاب انسان 250 ساله، علاوه بر اینکه زاویه دید جدید و عمیقی نسبت به حیات مبارک اهل بیت علیهم السلام دارد و علاوه بر شیوایی و اطلاعات دقیق و مهم تاریخی که در این کتاب به خواننده ارائه می شود، سرفصل ها و موضوعات بکری برای تحقیقات بیشتر محققان در زندگی سیاسی  ائمه علیهم السلام معرفی می نماید.

کتاب انسان 250 ساله توسط مرکز نشر صهبا به چاپ رسیده و اخیرا توسط جمعیت المعارف لبنان به زبان عربی نیز ترجمه گردیده است. اطلاعات بیشتر در زمینه این کتاب و دیگر کتب منتشر شده در سایت موسسه جهادی صهبا در دسترس می باشد.


امام خامنه ای     کتاب روز     تاریخ اسلام     تاریخ                            
نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج