نگاهی به شکاف طبقاتی در پایتخت

دارا و ندار


برج مسکونی بهشت صحیح النسب یکی از آثار موفق مهندسین صحیح النسب است که از سازنده های موفق در زمینه ساختمان های لوکس به حساب می آیند، این مجتمع لوکس و زیبا در یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران، بنا گردیده است. مجتمع بهشت صحیح النسب دارای 16 طبقه می باشد. واحدی که در این برج لوکس آماده فروش است 532متر مساحت دارد و در طبقه هفتم واقع شده است. آشپزخانه های این مجتمع با کابینت هایی ساخته کشور ایتالیا و سینک Franki ساخت سوئیس فرنیش شده اند و با وجود اینکه 10 سال از ساخت این برج لوکس و زیبا می گذرد، نوع طراحی و فرنیش به کار برده در آن همچنان به روز، با کیفیت و دیدنی است. قیمت: 17,024,000,000 تومان


دارا و ندار

 

قصد ما سیاه نمایی نیست. اما از دادن هشدار به مسئولان دولت جمهوری اسلامی هم ابایی نداشته و از بیان اینکه وضعیت اختلاف طبقاتی در کشور به مرز هشدار رسیده است هراسی به خود راه نمی دهیم. واقعیتی که امروز گریبان جامعه ما را گرفته است، ظهور و بروز مظاهر طاغوت در پایتخت جامعه اسلامی است و این برآیند چیزی جز سیاست های سرمایه محور دولت های مومن به مرام سرمایه داری در ایران نمی تواند باشد. این نتیجه سی و اندی سال برخورد منفعلانه با نسخه های اقتصاد دانان غربگرا و دلال پرور و عدم تلاش برای تحقق اقتصاد اسلامی در جامعه است. این نتیجه شوم و محتوم توسعه ظاهری، سرمایه سالاری و تکنوکراسی  در یک جامعه اسلامی است.

با گشت و گذاری در شهر تهران، یا رصد اخبار مربوط به اتومبیل های گرانقیمت، ویلاهای آنچنانی و پنت هاوس های فضایی می توان دهن کجی ثروت به فقر و فلاکت را در شهر تهران و در یک قاب مشاهده کرد.

در شهری که  زنی بیوه، از پس فراهم آوردن سقفی بر سر بچه های یتیم اش بر نمی آید، آپارتمان های 500 متری وجود دارند که 17 میلیارد تومان قیمت دارند. در شهری که یک زوج جوان برای پیدا کردن یک خانه چهل متری برای شروع زندگی با ده میلیون تومان پول پیش امیدشان نا امید است، کم نیستند مدیران دولتی یا وابسته به شرکت های دولتی که علاوه بر چند اتومبیل با شرایط استثنایی برای پایان سالشان 40 تا 50 میلیون تومان پاداش در نظر می گیرند. شهری که اسراف و تبذیر در آن بیداد می کند.

واقعا واکنش مردمی که برای تامین اولیات زندگی درمانده اند و عزت و شرف و دینشان اجازه اعتراض به آن ها نمی دهد چون خودشان را صاحبان این  انقلاب می دانند، در مواجهه با این شکاف طبقاتی چگونه باید باشد؟

مردمی که برخی از آن ها برای هزینه درمان پدر پیرشان محتاج 450 هزار تومان پول هستند و روی پراید فرد دیگری کار می کنند و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند در مواجهه با ماشین  های چند صد میلیونی که بعضا با پول بیت المال زیر پای برخی افراد قرار می گیرد چه چیزی را از ذهن می گذرانند؟

آیا مسئولان در خواب هستند؟ مسئولانی که مدام توسط رهبر انقلاب توصیه به ساده زیستی می شوند، آیا از بازتاب سیاست های خود در جامعه خبر دارند؟ آیا می دانند مردم با شنیدن اخبار رانت های چند میلیون یورویی یا معوقات بانکی چند هزار میلیارد تومانی در حالی که پولی در بانک ها برای وام ازدواج جوانان نیست،  چه حالی پیدا می کنند؟

تصویری از برج صحیح النسب که در مقدمه ذکر شد.

آیا مسئولان نمی فهمند یا نمی دانند که زخم شکاف طبقاتی جامعه با سبد کالا و قس علیهذا رفع نمی گردد. آیا وقت آن نرسیده است که منابع عادلانه در بین مردم توزیع شود و فرصت ها به صورت برابر توزیع گردد. آیا وقت بی تفاوتی نسبت به توسعه ای که ضعفای جامعه را زیر چرخ های خود له می کند فرا نرسیده است؟ چه کسی پاسخگوی رنج مردم و نادیده گرفتن معیارهای اسلامی در اداره کشور خواهد بود؟


اختلاف طبقاتی     رفاه زدگی     فقر     شکاف طبقاتی                            
نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج