بررسی پدیده شوم اشرافیت در انقلاب !

عروسی خوبان


به من خبر رسیده که مردى از جوانان اهل بصره تو را به مهمانى خوانده و تو هم به آن مهمانى شتافته اى، با غذاهاى رنگارنگ، و ظرفهایى پر از طعام که به سویت آورده مى شده پذیراییت کرده اند. خیال نمى کردم مهمان شدن به سفره قومى را قبول کنى که محتاجشان را به جفا مى رانند، و توانگرشان را به مهمانى مى خوانند! به لقمه اى که بر آن دندان مى گذارى دقت کن..(نامه امیر المومنین به یکی از کارگزاران؛نامه 45 نهج البلاغه)


عروسی خوبان

انتشار عکس کارت عروسی نوه یکی از مسئولین بلند پایه با نوه یکی از مراجع تقلید(که با اعتراض به موقع این مرجع بزرگوار و صدور بیانیه دفتر ایشان همراه بود)، در روزهای گذشته موجی از انتقادات دلسوختگان نظام و انقلاب را به همراه داشته است.

نکته جالب توجه در این ماجرا برگزاری این مراسم در یکی از اشرافی ترین تالارهای پذیرایی تهران است که به ازای هر نفر میهمان بین مبلغ 132 هزار تومان تا 149 هزار تومان دریافت می دارد. این تالار پذیرایی دو منوی غذایی به شرکت کنندگان پیشنهاد می دهد که این غذاها(البته فقط یکی از منو های این تالار) به شرح ذیل می باشد:

پلو ها

باقالی پلو با گوشت بره - شیرین پلو با مرغ - آلبالو پلو - ته چین مرغ - برنج سفید زعفرانی - پلوی مکزیکی با میگو

خوراک ها

سوفله کلم - لازانیا - بیف استروگانف - رولت گوشت - سینی قرقاول با تزئینات ویژه - خوراک زبان با سس ترخون - استرفرای سبزیجات - ماهی درسته با تزئین مخصوص - فیش فینگر - قزل آلای سرخ شده به همراه سبزیجات - ماهی آزاد ( سالمون ) سرخ شده با تزئینات مخصوص - جوجه چینی - بال مرغ کنجدی - بوقلمون درسته با تزئین آناناس -چیکن آلاشریمپ به روش فرانسوی-بره درسته با سس گریوی (هر صد نفر یک عدد ) - چیکن فینگر

کبابها

جوجه کباب 100% - کباب مکزیکی از فیله گوساله - کباب لقمه -فیله کباب - ماهی شیر کبابی

خورشت ها

خورشت فسنجان با مرغ - خورشت فصل - خورشت هندی

دسرها

پلمبیر - کرم قهوه - کرم کارامل - ژله میوه - موس لیمو ترش - موس شکلات - شارلوت میوه

انواع سالاد و اردور

سالاد فصل - سالاد آمریکایی - سالاد کلم روس - سالاد ماکارونی - قارچ سرخ شده - بورانی اسفناج یا ماست و خیار - سالاد براکلی - سالاد سیب زمینی و پیازچه - سالاد فرانسه - سینی سبزیجات پخته ایرانی و فرنگی - کوکتل میگو با سس تار تار- انواع ترشی

نوشیدنیها

انواع نوشابه - آبمیوه – چای - قهوه                   

      

آنچه ما را وادار می سازد تا به جای شادباش به این عروس و داماد جوان به نوشتن این رنجنامه و فریاد علیه اشرافی گری روی آوریم، انتساب این جوانان به خانواده های عالی رتبه کشور است. کشوری که طی سالیان گذشته با چنگ و دندان در مقابل تحریم های ناجوانمردانه ایستاده و مردم غیورش تورم و رکود و فشار اقتصادی را تحمل کرده اند اما هرگز از آرمان های خویش پا پس نکشیده و از حمایت انقلاب و نظام اسلامی کوتاه نیامده اند.

 

حال همین مردم که برای ازدواج جوان هایشان درگیر دست و پنجه نرم کردن برای تهیه ضروریات اولیه زندگی از قبیل مسکن و جهیزیه اند یا در هزار توی دریافت وام ناچیز ازدواج در فکر یافتن ضامن کارمند رسمی و رسیدن اعتبار بانک ها هستند باید شاهد برگزاری مراسمات اشرافی از سوی خانواده های مسئولینی باشند که حتی عنادشان با نظام اسلامی هم از پس نوارها و فایل های صوتی و تصویری و عکس هایشان در حال فتنه گری عیان شده اما هنوز دستشان از مناصب دولتی کوتاه نگردیده است.

 

همین مردمی که گاهی برای اجاره یک سقف در این شهر پر هیاهو صدایشان به گوش هیچ کس نمی رسد، همین مردمی گاهی برای هزینه های درمان و تحصیل فرزندانشان در می مانند و صورتشان را با سیلی سرخ نگه می دارند، شاهد ریخت و پاش مسئولینی هستند که خود را مالک نظام و انقلاب می دانند.

در جامعه ای که برخی از مردم انواع محرومیت ها را تجربه می نمایند و رهبر معظم انقلاب به ساده ترین وجه (به گواه شواهد عینی)  زندگی می نمایند و نظارت سختی بر عملکرد و زندگی نزدیکانشان دارند، تا جایی که برای انجام عمل جراحی به بیمارستان های دولتی مراجعه می نمایند و برای عدم ایجاد مزاحمت برای مردم در ساعات ابتدایی صبح به بیمارستان مراجعه می نمایند و در بخش عادی بیمارستان بستری می شوند، این نوع حرکات برخی از مسئولین چیزی جز وصله ناجور بر دامان نظام اسلامی نیست.

اما چه باید کرد؟ در مواجهه با کسانی که دهانشان لحظه ای در پشت تریبون ها از سخن گفتن درباره امام خمینی و آرمان های انقلاب بسته نمی ماند و خود را به هر وصله و وسیله ای به بنیانگذار انقلاب می چسبانند اما در مقام عمل و در مواجهه با  فرزندان و آقا زادگان نه به آرمان های امام و نه به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری توجهی می نمایند.(که بنا بر اقوال موثق با توصیه های مکرر رهبر معظم مبنی بر ساده زیستی برخورد گستاخانه می نمایند.)

آیا به راستی زمان آن فرا نرسیده است که مردم حزب الله، بر علیه رفاه زدگی  این قلیل افراد اقدام نمایند. آیا زمان آگاه سازی مردم نسبت به بی یاوری رهبر انقلاب در مواجهه با این افراد فرا نرسیده است؟ آیا زمان بیعت مجدد با ولی فقیه برای زدودن نمایه های طاغوت از دامان پاک نظام اسلامی فرا نرسیده است؟ آیا زمان آن نرسیده تا جوانان حق جو و حق طلب به میدان آگاه سازی جامعه قدم بگذارند تا آحاد مردم را از فریبکاری این عده مطلع سازند و دست های حریص این افراد را از ویژه خواری ها کوتاه نموده و ساحت انقلاب را از تفرعن این افراد پاک سازند؟

لطفا با اعلام نظر و ارسال ایمیل خود در ذیل این مطلب به کمپین حمایت از ولایت در برخورد با مظاهر فساد بپیوندید.

 


اختلاف طبقاتی     ازدواج جوانان     فساد مسئولان     رفاه زدگی                            
Reply
no
0
yes
3
م حسین
1393/06/19 - 13:20
وای بر ما مسلمانان

Reply
no
0
yes
3
1393/06/19 - 14:08
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

Reply
no
0
yes
3
شفيعي
1393/06/19 - 18:13
واقعاً جا داره كه به‌قول اميرالمؤمنين از اين غصه جان داد. البته اين سخن آقاست زماني كه خلخال از پاي زن يهودي در بازار مسلمانان مي‌كنند ولي بي‌عدالتي، بي‌عدالتيه و فرقي نمي‌كنه منتها وقتي آدم مي‌بينه كه از خودي داره مي‌خوره اونم تو اين اوضاع بيشتر مي‌سوزه. اميدوارم آقا امام زمان زودتر ظهور كنن تا با آمنشون اين بي‌عدالتي‌ها هم ريشه‌كن بشه. اللهم عجل لوليك الفرج آمين

Reply
no
1
yes
3
باقری
1393/06/19 - 20:41
لبیک یا خامنه ای

Reply
no
0
yes
3
1393/06/20 - 05:32
امان از بی عدالتی

Reply
no
0
yes
3
1393/06/20 - 07:01
چی بگم؟


Reply
no
0
yes
4
هجری
1393/06/20 - 07:43
بسم الله الرّحمن الرّحیم
چنین مسأله ای یک حرکت جمعی از سوی فعالین فرهنگی سیاسی را هم می طلبد .
اشرافی گری باید به عنوان ننگ و رذیله تبیین ، ترویج و شناخته شود .

_ رسالت صدا و سیما ، سینما و هنرمندان در این موضوع بسیار خطیر است .
برای نمونه فقط نیم نگاهی به شغل شخصیت های فیلم ، دکور صحنه و لوکیشن ها ، معماری ها ، سبک زندگی و ... داشته باشید .
مطالبه اساسی از این بنیادهای فرهنگ ساز فراموش نشود !!!!!!!!!!!!

Reply
no
0
yes
2
1393/06/22 - 06:40
هر دم از این باغ بری میرسد...

Reply
no
0
yes
0
همسنگر بسیجی
1393/06/22 - 20:57
سلام.به یاد آوریم شهدا و سیره شهدا را. ما هم کیشان و هم میهنان انسانهای بزرگی هستیم که به جای پشت میز روی زمین می نشستند و به ارباب رجوع پاسخ می گفتند. ما هم میهنان شهیدانی هستیم که حقوق حقه خود را به بیت المال می بخشیدند و می گفتند کفاف زندگیم را می دهد به دیگران بدهید. به یاد آریم این انسانهای بزرگ را به یاد آریم ایران سرزمین افسانه ها نیست سرزمین انسانهای بزرگ است به یاد آریم.
رهبرا گوش به فرمانیم . مخالف اشرافی گری.یاعلی

Reply
no
0
yes
0
علیرضا طهوریان
1393/06/24 - 12:31
علیرضا طهوریان


Reply
no
0
yes
1
محمد مهدی پ
1393/06/24 - 21:07
وقتی تفریح پدر بزرگ داماد و پدر داماد و عموها و عمه هایش اسکی روی آب در سدهای اطراف تهران (آن هم در شرایط اضطراب مردم تهران و گرفتاری های مالی مردم ایران) باشد, برگزاری همچین عروسی ای خیلی عجیب نیست خصوصا اینکه عروس جدید خاندان هاشمی بی اذن پدر عروس شده است!!!!؟؟
(این نظر به شرط رعایت امانت عینا منتشر گردیده و انتشار آن دلیل بر صحت و سقم مطالب ذکر شده نمی باشد؛ واحه)

Reply
no
0
yes
0
به تو چه
1393/11/19 - 07:53
با سلام
سوالم این هست که پدر این دختر مرده بود، آیا مادرش هم مرده بود؟
اصن گیرم که مادر و پدر جفتی مرده بودند، آیا تک تک اعضای خانواده اعم از نصبی و سببی هم مرده بودند؟
بسه دیگه.. کاشتین.

no
0
yes
0
1393/11/19 - 08:22
یسمه تعالی
همراه گرامی
لطفا پرسش و نقد خود را شفاف تر بیان فرمایید. چون مطلب فوق ناظر بر اشرافی گری مسئولان است نه اصل ازدواج!
با تشکر
واحه


نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج