جلوگیری از اسراف در مجالس عروسی

طرح جهادی محسنین


یکی از مظاهر اسراف و از بین رفتن نعمات الهی در مجالس عروسی رخ می دهد. جایی که اغلب افراد به واسطه مشغله ها و یا غفلت حاصل از مراسم جشن و شادی به آن توجهی نشان نمی دهند. غذای اضافه، میوه ها و شیرینی هایی که در مراسم عروسی بلا استفاده می مانند و دور ریخته می شوند، می توانند چراغ دل برخی خانواده های نیازمند را روشن نمایند و آن ها را نیز در شادی ما شریک کنند.


طرح جهادی محسنین

 

 

 

واحه ؛ پایگاه سبک زندگی ولایی: چندی است، یک گروه جهادی به نام محسنین در فضای مجازی، اقدام به اجرای طرح جالبی برای جلوگیری از اسراف در مراسم عروسی نموده است. این افراد با دغدغه جلوگیری از اسراف و پرهیز از شروع شدن زندگی جوانان با گناه و کفران نعمات الهی، کلیه هماهنگی های لازم را برای رساندن اضافه غذا، میوه و شیرینی جشن ها  به دست افراد بی بضاعت در بسته بندی بهداشتی و آبرومند به انجام می رساند. یکی از کارهای این گروه جهادی، در کنار شناسایی خانواده های بی بضاعت، همکاری با تالارها، سالن های همایش، هتل ها و کلیه زوج های جوان تهرانی که مایل به مشارکت در این امر خیر هستند، می باشد.

شیوه کاری این گروه بدین ترتیب می باشد که با حضور در ساعات پایانی مراسم عروسی، اضافه غذا، میوه و شیرینی باقی مانده را از تالار محل عروسی دریافت و پس از بسته بندی شکیل و بهداشتی، با هماهنگی اعضای گروه به سرعت به درب منازل افرادی که پیش از این شناسایی شده اند می رسانند. در ادامه گزارش تصویری یکی از اقدامات این گروه در این راستا تقدیم می گردد.

 

در پایان خواهشمندیم، چنانچه آمادگی همکاری در این طرح با هر عنوان را دارید، از طریق ارسال تلفن تماس یا ایمیل خود در قسمت نظرات اعلام آمادگی فرمایید یا با ایمیل vaheh.tamas@gmail.com مکاتبه فرمایید.


ازدواج آسان     اختلاف طبقاتی     ازدواج آسان                                
Reply
no
0
yes
1
ناشناس
1393/07/30 - 12:17
آفرین . گسترش بدید . حتماً با صدا و سیما در این زمینه رایزنی داشته باشید

Reply
no
0
yes
0
مهدی
1393/07/30 - 19:17
بسم اللله الرحمن الرحیم

با سلام

از تمامی برادران و خواهران مؤمن و زوج های جوان تقاضا داریم که اگر مایل به انجام این عمل خداپسندانه در مراسمشان هستند حتما اطلاع دهند در ضمن از تمامی برادران و خواهرانی که دارای تالار یا رستوران هستند یا درصدد برگزاری همایش یا ... هستند که با دور ریز مواد غذایی همراه است تقاضا می شود که دوستان گروه محسنین را در این امر خطیر یاری کنند. بی شک هر کس قدمی در این راه خداپسندانه به خاطر رضای خداوند متعال بردارد عندالله مأجور خواهد بود.
إن شاء الله

Reply
no
0
yes
0
1393/08/17 - 16:30
خدا اجرتون بده

نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج