زندگی امروز جوان شیعه !

ما و غفلت از ما


در این بازی Pou گرسنه می شود شما باید به او غذا بدهید، خود را کثیف می کند باید او را تمیز کنید، می توانید با او بازی کنید وهر آنچه از یک حیوان خانگی هوشمند انتظار می رود، با او تجربه کنید. بازی پو بسیار سرگرم کننده می باشد به نحوی که پتانسیل آن را دارد که مخاطب را ساعت های متوالی مشغول او کند تا پول به دست آورد و به پو رسیدگی کند.(متن معرفی بازی در سایت های دانلود)


ما و غفلت از ما

امروز اولویت یک جوان شیعه در زندگی چیست؟ یک جوان شیعه به چه می اندیشد؟ یک جوان شیعه چه پرسش های اساسی درباره جهان در ذهن دارد؟ چه میزان اطلاعات تخصصی درباره ضرویات مذهب و اندیشه دینی دارد؟

روایتی تکان دهنده از امام صادق علیه السلام در صفحه 687 جلد اول کتاب الفصول المهمه فی اصول الائمه ذکر شده که در آن حضرت می فرمایند؛ اگر جوانی از جوانان را شیعه نزد من آورند که در دین تفقه(تفکر عمیق) نکرده باشد، او را ادب خواهم کرد.

نسبت جامعه جوان امروز ما با تفقه در دین چیست؟ آیا احکام ضروری و مبتلا به را در خصوص واجبات و محرمات خود می دانیم؟ این نوع جدیدی از دینداری که متاسفانه در جامعه مذهبی ما در حال فراگیر شدن است، به واقع ترجمه دینی سبک زندگی غربی است که مخصوص عناصر معتقد به مذهب طراحی و ارائه گردیده است. امروز شاید یکی از بزرگترین مشکلات حزب الله در جامعه ما نه فسق فاسقین که گرفتاری نیروهای ارزشی در محاصره غفلت ها و شرایط غفلت زا است. شرایطی که با تولید انواع دغدغه ها و مسائل نیروی جناح مومن در جامعه را کاهش و آن ها را در جامعه منزوی می سازد. دیگر به جای شنیدن شور انقلابی از جوانان خانواده های مذهبی، باید فریاد رفاه طلبی، دنیا دوستی و غفلت از واقعیت های امروز جهان را شنید.

برخی از جوانان مشغول فعالیت های صرفا اقتصادی، گروه دیگری سرگرم مناسبات نادرست اجتماعی، برخی اسیر تن آسایی و راحت طلبی، برخی دچار تردید در مبانی و ارزش ها و امروز به یمن شیوع گسترده شبکه های اجتماعی و بازی های مختلف، باب جدیدی از تغافل و تجاهل به روی جوانان شیعه باز شده و سبک زندگی آن ها را متاثر ساخته است.

 چیزی که این میان روز به روز سطحی تر با آن برخورد می شود دین است و آنچه رو به فراموشی است و می رود تا در پس عادات به مناسک گم شود، بندگی!

 

دیده شده اند جوانانی که در نیمه های شب از جای بر می خیزند و به شخصیت کارتونی داخل بازی موبایلشان رسیدگی می کنند، به آن غذا می دهند و تر و خشکش می کنند. جوان دیگری که آثار خستگی در چهره اش پیداست، خبر از بیدار خوابی هایش برای درک زمان آغاز جنگ و کسب امتیاز بیشتر در بازی موبایلش می دهد.

عزیز دیگری وقت و عمرش را در شبکه های اجتماعی به نظر دادن درباره ریخت و قیافه کاربر دیگر می گذارد و لطیفه هایی که برایش آمده برای دیگران می فرستد... و در این میان مردی نیست که ترمز این قطار سریع السیر را بکشد و فریاد بزند: به کجا چنین شتابان؟؟ داریم به کجا می رویم؟ آیا این ها همان مصادیق لهو و لعب نیست که خداوند از آن نهی فرموده است؟

و چون تجارت یا لهوی ببینند به سوی آن پراکنده شوند و تو را ایستاده رها می کنند، بگو: آنچه در نزد خداست از لهو  و از تجارت بهتر است، و خداوند بهترین روزی دهندگان است.(سوره مبارکه جمعه؛آیه 11)

 


pou     CLASH OF CLANS     سبک زندگی     جوان شیعه                            
نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج