بازی با جان و عقاید یک امت

وحدت و برائت


...دست خدا همراه جماعت است، و از تفرقه بپرهیزید که موجب آفت است. آن که از جمع مسلمانان به یک سو شود، بهره شیطان است، چنانکه گوسفند چون از گلّه دور ماند نصیب گرگ بیابان است. آگاه باشید، هر که مردم را بدین شعار بخواند او را بکشید، هرچند زیر عمامه‏ من باشد. خطبه 127 نهج البلاغه/ ترجمه شهیدى، متن، ص: 126


وحدت و برائت

واحه؛پایگاه سبک زندگی ولایی: چیزی که این روزها دارد باب می شود، مد سازی در دین است. عده ای به بهانه های مختلف و با توجیهات گوناگون بدعت های جدیدی را دین وارد می سازند که نه سابقه ای در روایات معتبر دارد و نه در سیره علمای بزرگ ردی  از آن می توان یافت.این مسئله آنقدر دارد با سرعت پیش می رود که انسان نگران می شود، نکند فردا مدل جدیدی هم برای نماز خواندن وضع کنند.

 

 هفته برائت یکی از اختراعات همین افرادی است که در خوشبینانه ترین حالت و با صرف نظر از احتمال خیانت این افراد به اسلام، گمان کرده اند می توانند پا جای پای بزرگان بگذارند. در این هفته این افراد به هتاکی و دشنام افرادی می پردازند که خودشان از هر جهت (بالاخص از جهت بدعت آوری) مشابه همان هایند و از رهگذر این اعمال دور از عقل و منطق، ماهیت مذهب و دین را در انظار دیگران خدشه دار می سازند.

 

این افراد با برگزاری مراسماتی که حتی به اندازه جویی معرفت در آن یافت نمی شود، به بهانه احادیثی ضعیف که با قرآن و سیره اهل بیت در تعارض است، دست به اعمالی می زنند و الفاظی را به کار می برند که انسان از یادآوری برخی از آن ها شرم می کند و بدتر از همه اینها این که برای این اعمال خود مجوز شرعی از برخی افراد گرفته و از خدا طلب اجر و ثواب نیز دارند.

پایان ماجرا اما فقط وهن مذهب و اشاعه بی بند و باری به نام تشیع نیست. این آغاز ماجرایی تازه است، چون در طرف مقابل نیز مانند این سو هستند قلیل دیوانگانی که اندک درکی از امت واحد و سیره رسول گرامی اسلام ندارند. این ها ظاهر کتاب خدا را در دست گرفته اند و آن ها از اهل بیت پیامبر پیراهن عثمان ساخته اند تا در نبردی ساختگی که جز شیاطین انس و جن کسی از آن نفعی نمی برد، ریشه امت اسلام را بخشکانند.

 

بحث بر سر مسائل دین همواره بین فرق مختلف اسلامی معمول بوده است، اما جنگ و خونریزی و ترور، ارمغانی نامیمون از سوی بیگانه های سود جوست. سالیان دراز علمای اسلامی در آرامش و آسایش و در سایه وحدت انگیز رسول خدا و حتی محبت خاندانش در کنار هم زیسته و با هم در مورد مباحث اختلافی گفتگو کرده اند اما امروز دست هایی به این اختلافات رنگ بوی خون داده اند.

 

دست هایی می کوشند، از اهل سنت برای شیعیان دشمنانی بسازند که از بقیه نسل دشمنان اهل بیتند و در میان اهل سنت تصویری از شیعیان ارائه دهند که آن ها را دشمن اهل سنت و بدعت گذار در دین رسول خدا معرفی نماید. این در حالی است که عمده مردم چه شیعه و چه سنی از موارد اختلافی مذاهب خود بی خبرند و بحث های اصلی دراین خصوص را علما در محافل علمی انجام می دهند و مردم عادی حتی به فرض اطلاع از موضوعات وارد این بحث ها نمی شوند.

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که تکیه بر مواضع اختلافی به نفع چه کسانی تمام می شود؟ آیا این به نفع شیعیان است که در درون مرز کشورهای خود و از بین مردمان خود دشمن تراشی کنند؟ آیا این به نفع اهل سنت است که در این بهبوحه حضور نظامی کفار در کشورهایشان، متحدان مسلمان و شیعه مذهب خود را از خود برانند و به آن ها اعلان جنگ نمایند؟

با توهین به اهل سنت و مقدسات آن ها چه سودی عاید شیعه خواهد شد؟ آیا کسانی که این اعمال توهین آمیز را دنبال می نمایند، هیچ اندیشه نمی کنند که وارثان حقیقی دشمنان اهل بیت، نه اهل سنت امروز که همین طواغیت زمان یعنی آمریکا و انگلیس و حکومت های دست نشانده هستند. جالب اینجاست که اتفاقا این افراد که شدت و حرارت بیشتری در توهین به مقدسات اهل سنت به خرج می دهند، مورد ملاطفت و حمایت آمریکا و انگلیس هستند و صد البته جالب تر اینکه اقدام گروه های تکفیری اهل سنت هیچگاه دامن این افراد را نمی گیرد. بلکه هدف این عملیات های جنایت کارانه که به بهانه این توهین ها انجام می شود، مردم مظلوم شیعه و سنی هستند.


عمر کشون     یاسر الحبیب     فرقه شیرازی                                
Reply
no
0
yes
0
منتظر
1393/10/14 - 08:38
باسلام خدا قوت
ممنون از بصیرت دهی شما عزیزان نسبت به وحدت اسلامی
هفته وحدت بر تمامی مسلمین جهان مبارک بادنام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج