نگاه غرب به اسلام و متن نا نوشته نامه رهبر انقلاب

آینه محمد بشویم


شارلی ابدو شاید نهایت تلاش مذبوحانه شیاطین انس و جن در مقابله با نور جهان شمول خاتم الانبیاء و المرسلین، سید الکونین، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله باشد، اما آیا نهایت تلاش ما برای ابراز ارادت به ساحت نبی اکرم را باید در تظاهرات خیابانی جست و جو کرد؟


آینه محمد بشویم

روزی که قرآن توسط کشیش شیطان صفت آمریکایی به آتش کشیده شد، تظاهرات متعددی در خیابان ها، نماز جمعه ها و مناسبت های مختلف با هدف محکومیت این اقدام انجام پذیرفت اما ضمن قائل شدن کمال احترام برای تظاهر کنندگان و درک و ارج نهادن به خشم و غیرت دینی آن ها، سوال مهمی که مطرح می شود آن است که پس از این واقعه، جایگاه قرآن تا چه میزان در جامعه ما بالاتر رفت؟ چه میزان کلاس قرآن و حلقه های معرفتی جهت شناخت بهتر و عمل به این کتاب آسمانی در زندگی روز مره تشکیل شد؟ مگر نه اینکه قرآن حقیقتی بالاتر و والاتر از الفاظ نگاشته شده روی برگه های کاغذ است که البته همین مصحف نیز دارای قداستی بس بزرگ می باشد.

اما سخن اصلی این است که با انجام کار احساسی و مقطعی و تخلیه خشم انقلابی و غیرت دینی مردم در وقایعی اینچنین، به صورت راهپیمایی و تظاهرات اگرچه ممدوح است، اما می تواند نوعی فرصت سوزی و عدم انتخاب راه صواب نیز باشد. اگر در کنار برگزاری این تجمعات و نه به جای آن، موج خروشان مسلمانان غیور را به سوی معرفت آموزی و علم اندوزی از دریای بی کرانه قرآن می بردیم، اگر این سیل اعتراض کنندگان را به سوی درک حقیقت قرآن و جاری ساختن آن در زندگی و در یک کلام هدایت که انگیزه اصلی نزول قرآن است می کشاندیم، امروز چه عاید امت اسلام شده بود؟

آیا غیر از این است که فضای کمتر و کوچکتری برای رشد گروه های افراطی  با برداشت های نادرست از روح دین و قرآن داده داده می شد؟ آیا غیر از این است که در مقابل موج اسلام هراسی غرب، سدی از واقعیت رحمانی دین اسلام ترسیم می شد؟آیا حفظ مصحف شریف در سایه حفظ حقیقت آن در قلوب مومنان و تجلی و فراگیر شدن نور آن در تمام جهان میسر تر و مطمئن تر نبود؟

بیایید از خودمان سوال کنیم، مایی که در حمایت از قرآن فریاد حمایت سر می دهیم، چقدر قرآن در زندگی ما تبلور یافته و چه میزان با آن ارتباط داریم و به آن عمل می کنیم؟ چند آیه از قرآن را میان این همه محفوظات غیر ضروری دنیای امروز در حافظه جای داده ایم؟ روزی چند آیه از قرآن را فقط تلاوت می کنیم؟

این روزها هم بحث حمایت از پیامبر گرامی اسلام در مقابل عمل شنیع و شیطانی یک نشریه موهن بر سر زبان هاست. همه جا صحبت از کمپین ها و تظاهرات و راهپیمایی های حمایتی است. اقداماتی که در نوع خود مثبت و به جا هستند و باید در مقطع مربوط به خود انجام پذیرند، اما ناگفته پیداست که این کمپین ها و تظاهرات خیابانی تا چند ماه آینده تمام می شود و اما دشمنی ددمنشان هرگز تمامی نخواهد داشت. آیا نباید فکری کرد تا نور رسول خدا را در جهان انتشار دهیم؟

آیا نباید در مقابله با این دشمنی ها فکری دراز مدت کرد وتصمیمی جهانی گرفت تا حقیقت پیامبر مهربانی ها را این بار از تجلی گاه خلق و خو و منش پیروانش به جهانیان بشناسانیم؟ آیا وقت آن نرسیده، تا موج بیداری را در جهان رهبری کنیم که شعارش سر لوحه قرار دادن اخلاق والای نبوی و دوستی و برادری و برابری باشد؟

بدون شک اثر بخش تر از هر راهپیمایی و کمپینی در حمایت از نبی مکرم اسلام، متخلق شدن به اخلاق نبوی و احیای شعائر اخلاقی در جهان خواهد بود. آیا با مسما تر نیست، آن کسی که در کمپین و راهپیمایی عشاق محمد شرکت می کند، کسی باشد که می خواهد از هر حیث به پیامبر اسلام شبیه تر باشد، آیا سزاوار تر نیست که ما حامیان رسول مهربانی خود مهربان ترین افراد در جامعه خود باشیم؟

نامه زیبای رهبر انقلاب به جوانان غربی خود شاهدی بر این مدعاست و البته باید دانست، مخاطب این نامه فقط جوانان غربی نیستند. نامه ای که جوانان غربی را به شناخت بی واسطه و فرا رفتن از تبلیغات هدفمند بنگاه های خبری صهیونیستی فرا می خواند، در واقع  و از دیگر سو، مسلمانان جهان را به رسانه شدن و شناساندن حقیقت اسلام و حقیقت پیامبر خیر و رحمت به جهانیان دعوت  می نماید. نامه تاریخی رهبر انقلاب، ترسیم کننده افق جدیدی از مبارزه فرهنگی و و تبلیغ جهادی امت، برای معرفی چهره حقیقی اسلام به جهانیان است. جهادی که با تذهیب نفس و تخلق به مکارم اخلاق نبوی و تبدیل شدن تمامی مسلمین به آینه هایی معرفی پیامبر اسلام صلوات الله علیه و آله تحقق خواهد یافت. آینه هایی که هیچ تحریف، سانسور و هجمه تبلیغاتی نمی تواند بازتاب نورش را انکار نماید.


نامه امام خامنه ای     شارلی ابدو     شیعه                                
نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج