داعش را ول کن شیخ دیپلمات را بگیر

مشکل مسلمانی ماست


اظهار نظر نسبتش به خوب و بد مساوی است. یعنی هم می تواند خوب باشد و هم بد، یعنی تابعی است از خوبی یا بدی نظر و یا خوبی یا بدی اظهار آن؛ بسا نظرات خوبی که بد اظهار می شوند و بسا نظرات بدی که خوب اظهار می گردند و هیچ کدام هم اظهار نظر خوبی نمی شوند.


مشکل مسلمانی ماست

دوباره رئیس جمهور محترم حقوقدان و مشهور به درایت در امورات دیپلماسی، دست به میکروفن شدند و پس از اظهار نظر در خصوص به بهشت یا جهنم رفتن مردم با شلاق و بی شلاق، در خصوص وظایف پلیس در مورد اجرای اسلام داد سخن سر دادند. البته با بررسی سر و ته نظرات رئیس جمهور محترم می توان متوجه شد که ایشان مطالب نسبتا درستی را با ادبیات بسیار نادرستی در ساحت افکار عمومی بیان داشته است و این اولین بار نیست که ایشان از جایگاه یک مسئول عالیرتبه نظام اسلامی، به گونه ای سخن می گوید که گویی یا سر رشته ای از اسلام ندارد و یا می خواهد اسلام را مصادره به مفهوم خود خواسته ای نموده و دیگران را نیز وادار به پذیرش آن نماید.

رئیس جمهور محترم که دل خوشی از به اصطلاح تندروی ها ندارد، نه تنها هیچ گاه مرز ایدئولوژیک تندروی و میانه روی را در هیچ گفتمانی تعیین ننموده بلکه با سر لوحه قراردادن تعرف الاشیاء باضدادها، همواره با نشان دادن مخالفان و منتقدان در چهره افراطیون، بلافاصله پس از هر انتقادی آن را تندروی و بلافاصله خود و عمل خود را مظهر اعتدال معرفی می نماید. این رویکرد سلبی و یکجانبه جناب روحانی  در برخورد با پدیده های اجتماعی داخلی، سبب شده که ایشان در برخی امور، دچار تعارض و تزاحم با اصل دین گردد و به دلیل شتابزدگی در نفی  هر صدای مخالف و منتقدی، بدون واکاوی زوایای احتمالی انحراف تفکر منتقدین از اسلام حقیقی و لااقل تقسیم اسلام گرایی به اعتدالی و افراطی و اثبات اولی و نفی ثانوی، یکباره قید اسلام و اسلامیت را بزند و خود را راحت کند.

از همین رهگذر است، اظهار نظر جذاب ایشان در عدم وجود وظیفه اجرای اسلام درشرح وظایف پلیس!

واقعا این جمله با چه منطقی جز منظق فوق الذکر می توان ساخت و در یک همایش عمومی ادا کرد با علم به اینکه فردا روزنامه های زنجیره ای آن را تیتر اصلی خود می سازند. آیا آقای روحانی یک لحظه از خودش نپرسید اگر اسلامی نبود و وظیفه اجرای آن، اصلا ایشان الان در این مملکت چه کاره بودند؟ آیا ایشان گمان کردند که با فرض حذف اسلام و دغدغه اجرای احکام آن، دیپلمات تر و معتدل تر(با تعریف خودشان که ما نمی دانیم!) و خندان تر از ایشان نبود که بیاید رئیس جمهور ایران بشود؟

آیا آقای روحانی حاضر است یکبار دیگر به انتخابات 92 برگردد و خود را با کت و شلوار(بدون لباس روحانیت) به رای مردم بگذارد تا متوجه شود تاثیر اسلام و اجرای احکام آن در جامعه ما تا به چه حد است؟

ایشان در جای دیگری از همین سخنرانی مشعشع، به انتظار مسلمین و مسلمات در شناسایی منکرات اصلی پایان داده و فقر و بیکاری و فساد را به عنوان اصلی ترین منکرات معرفی فرموده اند و البته ملت فهیم ایران متوجه شدند که به غیر از مفسدین که شامل مفسدین اخلاقی(که ظاهرا مد نظر ریاست محترم جمهور نبوده و نیست)، مفسدین سیاسی و عقدیتی(که این قشرهم مورد حمایت یا لااقل مماشات رئیس جمهور محترم می باشند)و مفسدین اقتصادی(شامل انواع سارقین و متجاوزین به اموال عمومی و خصوص تا جایی که در جناح فکری اعتدالیون نباشند البته) می باشد، از فردا بیکاران و فقرا هم تحت تعقیب پلیس قرار خواهند گرفت!!

ما به آقای روحانی به عنوان و از جایگاه یکی از افراد جامعه اسلامی تنها یک توصیه داریم و آن این است که اگر از این نوع اظهار نظر ها منظور خاصی ندارید، کمی خویشتن دار باشید. نفس عمیق بکشید و همانطور که از یک انسان معتدل بر می آید، حرف را قبل از بیرون آمدن از دهان مبارک چند بار مزه مزه کنید. در این که در جامعه ما تفکرات افراطی هست شکی نیست، در این که تصمیمات غلطی گرفته شده حرفی نیست، اما یکبار هم که شده باور کنیم که مشکل از مسلمانی ماست. در این روزگاری که طلایه داران توحش در جهان جنایات خود را به اسلام نسبت می دهند و بین خوارج  و مسلمین فرقی نمی گذارند، شما لااقل آب به این آسیاب دشمن نریزید. در این وانفسایی که یزید ها و شمر ها و ابن زیاد ها در لباس النصره ها و داعش ها و جیش العدل ها در میدان بدنامی اسلام می تازند، شما کاری نکنید تا ما مجبور بشویم مارادونا را رها کرده و شما را بپاییم.

خواهش می کنم کمی خویشتن دار باشید..


حسن روحانی     اسلام     اسلام افراطی     افراط گرایی     اعتدال گرایی                        
Reply
no
6
yes
2
علی
1394/02/06 - 08:25
الحق که راست گفته پلیس وظیفش نیست اسلام رو به زور به مردم بفهمونه ... وظیفه اخوند هست ....

Reply
no
5
yes
0
محمد هادی توحیدی
1394/02/06 - 08:56
آقا این متن ها رو بصورت یک مجلد در بیارید ، اسمش هم بذارید طنزنامه کسانی که دلشان به حال خودشان هم نمی سوزد ،
خیلی مطلباتون جکه ، دمتون گرم

Reply
no
0
yes
1
ر.ا
1394/02/10 - 06:53
دو نعمت هست که پنهان است و جز با از دست رفتن ان، وجودش احساس نمی شود
سلامت و امنیت.
بعضی حرف ها دزدان روان و ناموس و دین رو جری می کنه
ان شالله هیچ کس تکمیل کننده ی پازل دشمن نباشه

Reply
no
1
yes
0
ر.ا
1394/02/10 - 06:54
فقط ببخشید من متوجه نشدم کاریکاتور تصویر کی هست؟

no
0
yes
3
1394/02/12 - 13:53
این عکس مارادوناس دیگه میگن مارادونارو ول کنید غضنفرو بگیرین دیگه


Reply
no
0
yes
0
1394/03/20 - 12:21
الحق که درست گفته اسلام و به زور نمیشه وظیفه اخوند هست که به ملت بهمونه


زیاد داغش کردین

Reply
no
0
yes
0
خدیوی
1394/03/20 - 12:21
کاملا درست فرمودند. برخورد انتظامی برای مسائل دینی و فرهنگی نتیجه عکس داشته و خواهد داشت

نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج