تدبیر واردات امید اشتغال را به باد می دهد

واااااااااااااااااااااااردات


به گزارش سایت آفتاب نیوز: رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات آزادسازی 30 میلیارد دلار منابع بلوکه شده با اجرای برجام، گفت: ورود این میزان ارز به کشور منطقی نیست و تلاش می‌شود از آن برای واردات کالاهای مورد نیاز بهره گرفت.


واااااااااااااااااااااااردات

دولت تدبیر و امید که تمام آمال و آرزو های خودش را به فرجام برجام بسته بود و بهانه اش برای نزدیک به سه سال بیکاری رفع نشدن تحریم ها بود، حالا با رفع شدن ظاهری تحریم ها پرده از ماموریت جدید خود برای آبادانی ایران برداشته است: واردات!!

جناب آقای سیف به عنوان رئیس کل بانک مرکزی که طبیعتا باید به برنامه ریزی سیاست های پولی و بانکی برای رونق تولید و افزایش اشتغال بپردازد ورود پول های بلوکه شده به کشور را به صلاح ندانسته و از به کارگیری این پول برای واردات خبر می دهد. با توجه به سابقه همه دولت ها بالاخص این دولت در واردات کالاهای اساسی، باید به زودی منتظر ورود کالاهای زیر و رفع مشکلات معیشتی قشر مرفه جامعه بود. قشری که طبیعتا معضل اشتغال و ازدواج و مسکن ندارد و درگیر مشکلات معیشتی نظیر موارد زیر است:

 1.  آدامس خارجی در طعم های متنوع
 2. ماشین های لوکس با حق انتخاب و تنوع مناسب برند
 3. میوه های آنچنانی که اسمش را هم نمی دانیم به همراه انگور استرالیایی و گلابی آمریکایی و پرتغال مصری و ..
 4. سنگ پای چینی
 5. غذای سگ و گربه
 6. لوازم آرایشی و بهداشتی
 7. کراوات
 8. غذای ماهی آکواریم
 9. ماهی آکواریم
 10. لوازم خانه و آشپزخانه
 11. پوشاک و کفش برند
 12. سنگ های گرانبها و جواهرات
 13. حیوانات خانگی
 14. انواع آب میوه
 15. ....(شما اگر پیشنهادی دارید در قسمت نظرات بفرمایید)

باید نشست و منتظر تحقق وعده های 100 روزه و 800 روزه دولت راستگویان در زمان پسا تحریم بود. دولتی که با رای کمی بیش از نصف مردم ایران روی کار آمد ولی در سیاست ها، عملکرد ها و زندگی مسئولینش به نمایندگی قشر خاصی از جامعه بسنده کرده است. دولتی که واردات اشیاء کلکسیونی 362 درصد، واردات مبلمان 45 درصد، آلات موسیقی 77 درصد، فرش 392 درصد، مصنوعات حصیری دستباف 50 درصد، مصنوعات چرمی 181 درصد، غلات 472 درصد و انواع نوشابه ها 44 درصد در سال دوم تصدی آن افزایش داشته است(به نقل از مشرق با نگاهی به آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران سال 93 و 94؛کلیک نمایید).

دولتی که برای رفاه!!! هزینه های زیادی می کند و خرجش در همین نزدیک سه سال با هزینه تمام هشت سال دولت قبل برابری می کند، دولتی که سرانش با گرمای کیش آشنا ترند تا گرمای کار کشاورزان در زمین های کشاورزی، دولتی که پدر معنویش در کاخ های شاه مخلوع به تفریح و تمدد اعصاب می پردازد(خاطرات روزانه ایشان در سال های جنگ و بعد از آن اشاره به استفاده های مکرر شخصی از کاخ های شاه در سد  لتیان و سعد آباد دارد.) و از درد نبود امکانات پیشرفته رفاهی آگاه است. دولتی که لزومی در پرداختن به معضل بیکاری و ازدواج نمی بیند و وزیر مسکنش سیاست های حمایتی را سوسیالیستی و مارکسیستی می داند و در آخر دولتی که معتقد است زیر چرخ توسعه باید عده ای له بشوند...

پی نوشت: نه اینکه بگوییم دولت قبل بهتر بوده نه که بسیاری از این موارد آن وقت هم وارد می شد و دلسوزان را به واکنش وا می داشت که در شرایط تحریم چرا واردات چنین کالاهایی؟؟؟، اما بحث این چیزها نیست، بحث این است که این دولت که خوب است و همه بدی ها مال دولت های قبل است چرا کاری نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟..


واردات     اقتصاد مقاومتی     کالای لوکس     گمرک                            
Reply
no
0
yes
5
بی سواد
1394/10/28 - 12:07
باید گروه هایی تشکیل بشه که کالای ایرانی رو به مردم معرفی کنه کمپین هایی برای خرید کالای ایرانی باید جلوی رانت واردات رو خود مردم بگیرن چیزی شبیه نهضت تنباکو لازمه

Reply
no
4
yes
0
شیخ
1394/10/28 - 12:23
اگه بیشتر با بقیال سرکوچه حرف بزنی مردم مجبور نمیشن وقتشونو با این حرفای بی سند و خزعبل هدر بدن- برو عزیزم آب رو بریز همونجا که دوستت گفت!

Reply
no
0
yes
4
قشر آسیب پذیر
1394/10/28 - 12:28
آقای شیخ نماینده عزیز آقای شیخ حسن کدومش بی سنده عزیز؟؟
چطور آمار مرکز آمار و گمرک برا محکوم کردن احمدی نژاد سنده ولی برا روحانی سند نیست؟؟؟ برو سایت گمرک گزارش هارو بخون تا پاک نکردن بلکه روشن بشی..
در ضمن یه سر بقالی رفتی قیمت ها و جنس های خارج که مشابه داخلی دارن رو سیاحت کن...

Reply
no
3
yes
0
محمد هادی توحیدی
1394/10/28 - 12:38
البت شکر خدا دسته بیل وارد نمی کنن ، شکر خدا پول یارانه دارو رو خرج وارد کردن پورشه برای پسر آقای علی آبادی نمی کنن ، شکر خدا سعی میشه جنس با کیفیت دست مردم بدن نه آشغالهای تولید داخل و چینی ، ضمناً پیشنهاد می کنم آمار شرکتی مثل یاتاقان بوش رو در بیاری ، شاید تو هم روشن بشی دوستم

no
0
yes
4
1394/10/28 - 12:49
برادر عزیز و گرامی
چنانچه مطلب مستندی در مورد فساد سیستماتیک دارید لطف بفرمایید و به تحریریه سایت ارائه بدهید. واحه خود را ملزم می داند در صورت متقن بودن مستندات بدون در نظر گرفتن منافع جناحی و حتی وابستگی های فکری آن را منتشر نماید. اما قابل توجه شما خواننده گرامی، این دولت به گواه آمارهای خود گمرک و مرکز آمار چند برابر دوران هشت ساله احمدی نژاد از چین واردات داشته که می تونید با گشتی در اینترنت آن موارد رو به صورت مستند ببینید.
در مورد کالای داخلی هم شما رو ارجاع میدم به تفکرات گاندی که اگر دین نداشت لااقل آزاده بود.
التماس دعا
سردبیر واحه


no
0
yes
3
1394/10/28 - 12:51
در پاسخ آقای توحیدی عرض کنم، شما که از نزدیک با نزدیکان این دولت در ارتباط هستید و می دانید اگر در دولت قبل فساد و رانت و فامیل بازی بوده در این دولت هم کم نبوده... واردات ولو راستی دست کیه؟؟؟


no
0
yes
1
سعيد
1394/10/28 - 13:03
اگه اين آشغالاي توليد داخل نبود الان شما احتمالا وجود خارجي نداشتي. چون پدران و اجداد بنده و جنابعالي با كار تو كارخونه هاي توليد كننده همين آشغالاي داخلي اموراتشون ميگذشت.


Reply
no
0
yes
0
یک شهروند
1394/10/29 - 12:05
دوستان عزیز توجه کنن که مشکلات فقط معلول این دولت نیست و دولت های قبلی هم مقصرند ولی این هم که نوشتن قابل تامله بالاخره باید در این بحران ارز و تحریم ها اگر واردات داریم هدفمند و بر اساس نیاز های اساسی باشه و البته مشابه داخلی هم نداشته باشه

نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج