یکی از عوامل غربگرایی مسئولین

نفوووووووذی


مادلین آلبرایت که در سفر دوره ای اش به کشورهای عربی با موج مخالفت های مردمی و اظهار تنفر آن ها از سیاست های آمریکا مواجه شده بود در پاسخ به خبرنگار فیگارو پاسخ عجیب و تکان دهنده ای داد.


نفوووووووذی

خانم مادلین آلبرایت در سفر دوره ای خود به کشورهای عربی بعد از انتفاضه دوم، پس از اینکه با اعتراضات شدید مردمی روبرو شد، در پاسخ خبر نگار فیگارو که با اشاره به موج مخالفت های مردمی و آتش زدن پرچم آمریکا از وی پرسید آیا وقت آن نرسیده که آمریکا از منطقه خداحافظی کند؟، وی با خونسردی کامل گفت: خیر، این  اتفاقی است که در خیابان رقم می خورد و پس از چند ساعت تمام می شود. شما تک تک برندهای ما را ببینید، در گوشه گوشه این کشورها کالاهای ماست که به فروش می رسد. خبر نگار پرسید چرا این اتفاق می افتد؟

خانم آلبرایت پاسخ داد: نگاهی به کابینه دولت های فعلی، قبلی و بعدی در این کشور ها بیاندازید، بیش از 60 درضد آن ها فارغ التحصیلان دانشگاه های ما هستند که در دوران تحصیل خودشان با فرهنگ ما آشنا شده و به آن خو گرفته اند.

بیایید ماهم نگاهی به کابینه دولت خودمان بیاندازیم:

رئیس جمهور؛ تحصیلکرده دانشگاه کلدونیان گلاسکو اسکاتلند

رئیس دفتر رئیس جمهور؛ تحصیلکرده آمریکا

سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه؛ فارغ التحصیل انگلستان

وزیر اقتصاد؛ فارغ التحصیل انگلستان

وزیر ارتباطات؛ فارغ التحصیل آمریکا

وزیر امور خارجه؛ فارغ التحصیل آمریکا

رئیس سابق میراث فرهنگی و مشاور فعلی رئیس جمهور و سرپرست سابق وزارت علوم؛ فارغ التحصیل آمریکا

وزیر راه؛ فراغ التحصیل انگلستان

وزیر صنعت معدن تجارت؛ فارغ التحصیل آمریکا

معاون سابق وزیر علوم؛فارغ التحصیل پاریس

به راستی زندگی در غرب با اقتضائات آن و خو کردن اغلب دانشجویان، به سبک زندگی غربی  در دوران تحصیلشان امری غیر قابل انکار است. اصطکاک مداوم با سبک زندگی غربی و آموزش ناخودآگاه و هدفمند تفکر و نگرش های غربگرایانه به همراه کسب مهارت و تخصص شاید از عوارض انکار ناپذیر تحصیل اغلب ایرانی ها در خارج از کشور باشد. مطلبی که لااقل می توان مظاهرش را در رفتار سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک دولتمردان فعلی به خوبی مشاهده کرد.

در همین راستا و به گزارش وبسایت الف، سایت بیزنس اینسایدر با انتشار عکس دختر آقای حسین فریدون، پسر آقای خوشرو(سفیر ایران در سوئیس)، پسر آقای ظریف، برادرزاده آقای عراقچی و مهدی هاشمی رفسنجانی نوشته است، دولتمردان جمهوری اسلامی که نظام غرب را نظامی فاسد می خوانند، چطور فرزندانشان را برای تحصیل و زندگی روانه غرب می کنند و چرا محدودیت هایی که از جانب کشورهای غربی برای سایر ایرانیان وجود دارد برای ایشان در نظر گرفته نمی شود؟

و پاسخ این سوال صد البته سرمایه گذاری بلند مدت غربی ها برای پروژه ای بزرگ به نام نفوذ است. 

اما این تمام ماجرا نیست، بر اساس آمار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در سال 89 سه هزار نفر از دانشجویان ایرانی خارج از کشور، فرزندان مسئولین جمهوری اسلامی در رده های مختلف بوده اند و این یعنی در نزدیک ترین مکان به برخی از مسئولین کشور و مراکز تصمیم گیری، افرادی قرار می گیرند که سال ها تحت تعلیم تفکرات و نظامات فکری غربی رشد کرده اند و یکی از مصادیق نفوذ، تاثیر بر تصمیم گیری های مسئولین به روش های مستقیم و غیر مستقیم است.


نفوذ     غربگرایان     فرار مغز ها     آقازاده ها                            
Reply
no
4
yes
1
1394/11/07 - 16:32
به نظر من تو توهم نداری. توهم تو رو داره. البته پولی که بابت این شر و ورا میگیری حلالت باشه

no
0
yes
3
1394/11/10 - 11:28
برای من سواله که اگر طرفدارای این دولت احمدی نژادو نداشتن چطوری بی کفایتی و بی برنامگی خودشونو می پوشوندن؟ اصلا در مورد چی می تونستن صحبت کنن؟
میشه پنج تا کار مثبت اقتصادی این دولت رو بگید ماهم بدونیم؟
البته به جز شیب ملایم قیمت ها که پدر مردم رو در آورده....


نام شما:


ایمیل شما:
نظر شما:حدیث روز
الحذر الحذر، فولله لقد ستر حتی کانه قدر غفر ؛ هشدار هشدار! به خدا سوگند چنان پرده پوشی کرده که پنداری تو را بخشیده است. نهج البلاغه؛ حکمت 30:امیر المومنین علی علیه السلام
نظر سنجی

نظر شما در مورد طرح جدید و گرافیک واحه چیست؟؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
مشاهده نتایج