Sun 10 Aug - 12:50 ویژگی یاران امام زمان

یاوران خورشید

مرد هنوز بهت زده به صورت امام می نگرد که هارون مکی وارد خانه می شود. مرد در ذهنش مرور می کند که مگر چه حرف بدی زده است که امام تا این حد از او خشمگین شده اند. امام به هارون هم همان دستور را می دهند. هارون بی درنگ به درون تنور آتش می رود. امام با مرد به سخن می نشینند و او فقط نگاهش به تنور است. یعنی چه شده؟ مدتی بعد امام به مرد می فرماید، برو و داخل تنور را نگاه کن. مرد حیرت زده هارون مکی را می بیند که میان شعله ها سالم نشسته است. امام می فرمایند: چند نفر مانند هارون می شناسی؟ مرد می گوید: هیچ کس... در راه برگشت مرد شرمگینانه به پیشنهادش به امام فکر می کند؛ آقا قیام کنید و حکومت را به دست گیرید، صد هزار شیعه پا در رکاب و شمشیر زن در اختیار شما است..

 

واحه پایگاه سبک زندگی ولایی:هر مصلحی برای انجام اصلاحات مورد نظر خود نیاز به افراد صالح دارد. وقتی انقلابی به وسیله رهبری آسمانی روی می دهد بدون شک یاورانی متناسب با آن می خواهد و این یکی از زمینه ها و شرایط لازم برای تحقق ظهور منجی موعود است. این یاران بدون شک بی بهره از خصائص مولای خود نیستند و بر اساس روایات دارای صفات و ویژگی های مهمی می باشند.

معرفت:

یاران مهدی موعود دارای معرفت ویژه ای نسبت به خداوند و وجود نازنین امام خود هستند. حضرت علی علیه السلام درباره ایشان می فرمایند: مردانی که خدا را چنان که شایسته خداست شناخته اند.

اطاعت:

بدون شک اطاعت محض و ولایت پذیری از ارکان اصلی و از ویژگی های بارز یاران امام زمان می باشد. آن ها سخن امام را سخن خدا می دانند و در اطاعت از امام خویش می کوشند.

عبادت:

یاران ولی اعظم الهی در عبادت و بندگی خداوند از امام زمان الگو گرفته و مطابق روایت امام صادق علیه السلام، شب ها را با عبادت به صبح می رسانند و روزها را با روزه به پایان می برند.

صلابت:

ایجاد یک انقلاب عظیم، بدون شک  در سایه سخت کوشی انقلابیون و صلابت آن ها در مقابل دشمنان  است. امام صادق در مورد یاران حضرت می فرمایند:آنان مردانی هستند که گویا  دل های آنان مانند پاره های آهن است.

جان نثاری و شهادت طلبی

امام صادق می فرمایند: یاران مهدی در میدان رزم در اطراف او می چرخند و با جان خود از او محافظت می نمایند.

  شجاعت

امام علی علیه السلام درباره یاران آخرین منجی می فرمایند: همه آن ها شیرانی هستند،که از بیشه ها بیرون شده اند و اگر اراده نمایند، کوه ها را جابجا می نمایند.

صبر و پایداری و  اتحاد و همدلی

امام علی علیه السلام می فرمایند: آن ها گروهی هستند که به خاطر صبر و بردباری در راه خدا ؛بر خداوند منت نمی گذارند و از اینکه جان خویش را تقدیم آستان حضرت حق می کنند به خود نمی بالند و آن را بزرگ نمی شمارند؛حضرت همچنین می فرمایند: ایشان یکدل و هماهنگ در کار هستند.(برگرفته از کتاب نگین آفرینش)

 

آیا ما نیز این موارد را در خودمان سراغ داریم؟...

برای تعجیل در فرج مهدی فاطمه (س) صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم